Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Delta Wołgi
Autor Wiadomość
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 11-12-2013, 10:30   

suszone karaski,do tego samogon.Albo na odwrot,samogon,a do tego...

[ Dodano: 11-12-2013, 10:31 ]
po pierwszych 3 szklankach,widok zakaski przestaje wzbudzac jakiekolwiek zastrzezenia.
 
 
filip 

Wiek: 58
Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 59
Skąd: katowice
Wysłany: 11-12-2013, 21:23   

jadłem kiedyś na Ukrainie jakieś małe suszone rybki pod browarka smakowały super, próbowałem nawet suszyć ryby ale nie spotkało się to z entuzjazmem :uuuu:
Piotrkw masz racje karp nie za bardzo się nadaje do suszenia najlepsza jest chuda ryba.
 
 
ple 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 174
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 12-12-2013, 00:37   

na surowo to tylko słonowodne
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 12-12-2013, 08:14   

Nieprawda. Lipien, pstrag, troć, sieja, sielawa, peluga, łosoś bez problemu da się jeść na surowo (mówię o łososiu wyciągniętym ze slodkiej wody. Tak wiem, że to ryba dwuśrodowiskowa, ale ta grupa ryb, po prostu jest smaczna).. Mozna nawet karpia tak zjeść, tyle że tu potrzeba kwasku np. cytrynowego. - i nagle wszystkie ryby na surowo smakują tak samo :D

A w tej okolicy to przecież takie zestawienie króluje
Ostatnio zmieniony przez Nuroslaw 12-12-2013, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 12-12-2013, 17:40   

A co z ewentualnymi pasozytami mogacymi przeniesc sie na czlowieka,np.tasiemiec?
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 12-12-2013, 18:09   

tasiemiec pasożytuje w przewodzie pokarmowym a nie w mięsie. Suszenie też nie załatwia tej sprawy. Stąd istotna jest umiejętność oprawiania zwierzyny. (komu i kiedy wyciąć jądra, co zrobić z trzustką, w przypadku ryb jak usunąć gruczoły jadowe itp)

W przypadku niektórych pasożytów - np. włośnia w wieprzowinie - to Cie nawet przecież smażenie nie ratuje.

nauczyć się po prostu trzeba zagrożeń, jak ich unikać i określać poziom ryzyka. które gatunki są podwyższonego ryzyka, które można bezpiecznie, w jakim okresie itp.
 
 
Gabrieljacek 

Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 124
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 12-12-2013, 20:45   

Nuroslaw napisał/a:

W przypadku niektórych pasożytów - np. włośnia w wieprzowinie - to Cie nawet przecież smażenie nie ratuje.


Cytat z Wikipedii:
Sposoby zapobiegania włośnicy:

badanie trichinoskopowe metodą kompresorową (obecnie coraz rzadziej stosowane, głównie przy uboju na użytek własny),
badanie trichinoskopowe metodą wytrawiania (znacznie dokładniejsza od kompresorowej, obowiązkowa przy produkcji przemysłowej i badaniu dziczyzny)
zamrażanie mięsa,
staranne gotowanie lub smażenie mięsa,
naświetlanie promieniowaniem X.

Podobno dlatego nie powinno się jeść ryb słodkowodnych, gdyż mogą być nosicielem pasożytów nie obojętnych dla człowieka. U ryb morskich nie ma takiego niebezpieczeństwa (???)

Suszenie ryb w krajach byłego ZSRR nie polega tylko na suszeniu. Najpierw ryba ląduje w solance (a więc sterylizacja), a dopiero później jest suszona. Suszenie w mrozie stosowane zimą prawdopodobnie też załatwia pasożyty.
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 12-12-2013, 21:21   

Kiedys w sledziach w smietanie znanej marki (z kapitanem w tle) znalazlem czerwonego nicienia o dl.ok 12 mm.
przez rok nie ruszalem sledzi,choc za nimi przepadam.
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 13-12-2013, 07:48   

Gabrieljacek napisał/a:

staranne gotowanie lub smażenie mięsa,


co oznacza staranne? Zwróć uwagę, iż od czasu do czasu, ludzie jednak zatruwają się włośniem, głównie z nielegalnie pozyskanej dziczyzny, gdzieś np. na weselach itp. Przecież nie jedzą tam surowego mięsa.

Ja kiedyś znalazłem w zupie kalafiorowej gumę do żucia. Od tamtej pory nie tylko omijam tamten bar. W ogóle nie jadam kalafiorowej :D

jaros4 napisał/a:
A co z ewentualnymi pasozytami mogacymi przeniesc sie na czlowieka,np.tasiemiec?


Dopiero teraz skojarzyłem fakty. Zwróćcie uwagę, czym i w jakich ilościach Rosjanie popijają :marl:
Ostatnio zmieniony przez Nuroslaw 13-12-2013, 07:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 13-12-2013, 08:48   

Nuroslaw napisał/a:
jaros4 napisał/a:
A co z ewentualnymi pasozytami mogacymi przeniesc sie na czlowieka,np.tasiemiec?


Dopiero teraz skojarzyłem fakty. Zwróćcie uwagę, czym i w jakich ilościach Rosjanie popijają


Wesoło ma ten tasiemiec , cały czas na bani , nie ma kiedy "pasożytować " i w końcu zdechnie z głodu . ;-) . Rosjanie to dopiero dbają o własne zdrowie ;-)

Pozdrawiam Piotr
 
 
pawel282 

Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 81
Skąd: Gilowice
Wysłany: 13-12-2013, 15:57   

Gabrieljacek napisał/a:
.......U ryb morskich nie ma takiego niebezpieczeństwa (???)



Poczytaj sobie o nicieniach w dorszu i o Anisakiozie.
Generalnie mozna zarazic sie jedzac surowego dorsza lub sledzie z Baltyku.

[ Dodano: 13-12-2013, 16:05 ]
Nuroslaw napisał/a:
Stane w obronie Zakrzówka. Wiekszy dostep do wody, więcej osób sikajacych, niekoniecznie ze skał do wody - a to daje tylko jedno, w krótkim czasie zanik pięknego nurkowiska a stworzenie centrum rekreacyjnego - kosztem JAKOŚCI wody....


Ze skaly sikac nie wolno - ale pod woda w pianke albo przez zaworek to hulaj dusza :ping:
 
 
Gabrieljacek 

Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 124
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 13-12-2013, 20:48   

Nuroslaw napisał/a:
Gabrieljacek napisał/a:

staranne gotowanie lub smażenie mięsa,


co oznacza staranne? Zwróć uwagę, iż od czasu do czasu, ludzie jednak zatruwają się włośniem, głównie z nielegalnie pozyskanej dziczyzny, gdzieś np. na weselach itp. Przecież nie jedzą tam surowego mięsa.


Zwróć uwagę, że cytowałem Wikipedię. Nie twierdzę, że jest nieomylna.

Źródłem infekcji często jest jednak zbyt słabo ugotowane / usmażone mięso. W ilu przepisach kulinarnych szczytem doskonałości jest lekko zaróżowiony w środku kawałek mięsa, czyli białko mięsa dopiero uległo ścięciu. I jak to się ma do hasła "staranne gotowanie lub smażenie mięsa" ?

Istnieje tez inny problem sanitarny: kontakt świeżego mięsa z produktami na stół np nóż, deska, ręce, naczynia i inne dzięki którym nieświadomie możemy przenosić cysty, jaja czy dorosłe osobniki pasożytów. Ale o tym każdy wie ze szkoły ale nie pamięta.
 
 
filip 

Wiek: 58
Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 59
Skąd: katowice
Wysłany: 13-12-2013, 21:19   

[quote="Nuroslaw"]tasiemiec pasożytuje w przewodzie pokarmowym a nie w mięsie.

niby tak,często można go zobatrzyć w martwych leszczach wyrzuconych na brzeg ,to rybi tasiemiec dla człowieka nieszkodliwy,jest też wersja którą można się zarazić ,to takie małe niteczki wewnątrz ryby gdy się dobrze wpatrzeć widać że się ruszają.
co trzeci duży karp, leszcz jest zarażony tym tasiemcem.
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 13-12-2013, 21:33   

dobry temat przed swietami :bee;
 
 
filip 

Wiek: 58
Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 59
Skąd: katowice
Wysłany: 13-12-2013, 22:07   

kurna nigdy nie sprawdzałem hodowlanego karpia...,ale one są karmione paszą :bee;
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2013, 07:23   

filip napisał/a:
niby tak,często można go zobatrzyć w martwych leszczach wyrzuconych na brzeg ,to rybi tasiemiec dla człowieka nieszkodliwy,jest też wersja którą można się zarazić ,to takie małe niteczki wewnątrz ryby gdy się dobrze wpatrzeć widać że się ruszają.
co trzeci duży karp, leszcz jest zarażony tym tasiemcem.


podczas 10 lat mojego rybaczenia, trafiłem zaledwie na kilkanaście sztuk zarażonych tasiemcem. I głównie były to tołpygi. Bo o pijawkach rybich, czy wszy rybiej pisać przecież nie będziemy. Jednakże ilość była tak mała w porównaniu do ilości ogólnie wyciągniętej, że naprawdę bałbym się używać słów "co trzeci karp" - by nie zostać posądzonym o niecne zabiegi marketingowe przed świętami :aaa:

Może czasem zamiast kłaść cień na ryby z całego kraju, podasz zbiornik na którym jest tak makabryczna sytuacja ?
Ostatnio zmieniony przez Nuroslaw 14-12-2013, 07:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 14-12-2013, 08:46   

Sporą część tych pasożytów przenosi ptactwo wodne, będące ich żywicielem pośrednim. Tak więc niespecjalnie robaki są ograniczone brzegami danego akwenu. Ale w niektórych chyba mają lepsze warunki rozwoju, zapewne przez rybostan - bo nieraz czytam jak wędkarze ostrzegają się na forach, że tu a tu ryba jest zarobaczona.

Ciekawe jaki jest tego poziom w delcie Wołgi. Pewnie niemały bo zlewnia (a zatem i pochodzenie rybostanu) tej rzeki jest potężna.
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2013, 19:27   

Jesli w akwenie brakuje drapieżnika, także tego drobnego to jest wysokie ryzyko dużej ilości pasożytów wszelkiej maści, głownie zewnętrznych.

Na stawach - karpie często są infekowane przez różne pasożyty, głownie pijawki rybie, wesz rybią itp. Gdy jest drobny drapieżnik: jazgarz, okoń to ryby są zdrowe i tych zewnętrznych pasożytów się nie spotyka. O dziwo, okonie, jazgarze też są czyste.
 
 
filip 

Wiek: 58
Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 59
Skąd: katowice
Wysłany: 14-12-2013, 20:34   

karpie o których pisałem to osobniki od 8kg wzwyż ,może mam pecha bo pierwszy strzelony w sezonie leszcz około 2kg też był zarażony ,trochę mnie to zniechęciło do glonojadów...
myślę że szansa trafienia na chorą dużą rybę jest o wiele większa ,ona po prostu dłużej żyje więc wcześniej czy później może się coś przyplątać.
niektóre pasożyty zmieniają zachowanie ofiar na bardziej ryzykowne po to by mogły łatwiej znaleźć żywiciela docelowego nie wiem tylko czy dotyczy to tasiemca.
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2013, 21:19   

leszcze to chyba najbardziej podatne nasze ryby na choroby.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed