Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
P1 CMAS a nieaktywny instruktor?
Autor Wiadomość
kaszub 

Stopień: KDP/CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 16
Skąd: z kaszub
Wysłany: 09-05-2016, 10:39   P1 CMAS a nieaktywny instruktor?

Witajcie,
Jestem poczatkujacym nurkiem i mam krotkie pytanie ktore dla was doswiadczonych pewnie bedzie proste - czy groza mi jakies konsewkencje jezeli moj kurs p1 prowadzony byl przez instruktora ktorego nie ma na liscie aktywnych instruktorow? Uprawnienia beda legalne i uznawalne ? Nie wiedzialem ze powinienem to sprawdzic i troche sie zdziwilem ze kurs prowadzil kto inny,w ksiazeczce jest kto inny a instruktor z ktorym mialem zajecia nie widnieje na stronie cmas. Dodam ze problem dotyczy wiekszej grupy osob.

pzdr,
kaszub
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 09-05-2016, 11:31   

Ja kiedyś miałem tak samo. Zajęcia prowadził kto inny, wpisywał się kto inny. Jeżeli ten co się wpisał ma prawo się wpisać a ten, co Was uczył, dobrze Was nauczył, to bym tu nie widział wielkiego problemu.
 
 
kaszub 

Stopień: KDP/CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 16
Skąd: z kaszub
Wysłany: 09-05-2016, 11:45   

Chyba dobrze ciezko samemu sie oceniac, zreszta ten ktory szkolil jest jak widze w prezydium tej komisji dzialalnosci podwodnej wiec chyba wie co robi.

PS: Skoro to nie problem z punktu widzenia formalnego to po co sa te statusy aktywny/nieaktywny? To swiadczy o jakichs aktualnych szkoleniach okresowych czy czym? Jak ze sprawa ubezpieczenia?
Ostatnio zmieniony przez kaszub 09-05-2016, 11:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Assad 

Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 231
Skąd: lubuskie
Wysłany: 09-05-2016, 13:05   

Aktywni to ci, którzy opłacili składkę instruktorską za dany rok.
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-05-2016, 13:45   

Czyli sentencja "jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze" ma w dalszym ciągu zastosowanie?
 
 
jackdiver 



Stopień: Instruktor CMAS, SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-05-2016, 16:38   Re: P1 CMAS a nieaktywny instruktor?

kaszub napisał/a:
Witajcie,
Jestem poczatkujacym nurkiem i mam krotkie pytanie ktore dla was doswiadczonych pewnie bedzie proste - czy groza mi jakies konsewkencje jezeli moj kurs p1 prowadzony byl przez instruktora ktorego nie ma na liscie aktywnych instruktorow? Uprawnienia beda legalne i uznawalne ? Nie wiedzialem ze powinienem to sprawdzic i troche sie zdziwilem ze kurs prowadzil kto inny,w ksiazeczce jest kto inny a instruktor z ktorym mialem zajecia nie widnieje na stronie cmas. Dodam ze problem dotyczy wiekszej grupy osob.

pzdr,
kaszub

Tak najlepiej zarejestrować się tutaj ( dzisiaj ) anonimowo i nasmarować taki post że to niby jakis inny instruktor z CMAS podpisywał książeczki.
To na pewno jest prwokacja z Twojej strony i jesli nie przedstawisz konkrestnych dowodów to daruj sobie ciąg dalszy
Pozdrawiam Jacek
 
 
kaszub 

Stopień: KDP/CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 16
Skąd: z kaszub
Wysłany: 09-05-2016, 17:21   

Jackdiver jestes dla mnie rownie anonimowy co ja dla Ciebie wiec sie nie unos. Trudno zebym zarejestrowal sie tu rok wczesniej skoro wlasnie skonczylem p1. Pomysl przez chwile.
Nie szukam dymu dlatego zapytalem tu bez konkretow zamiast robić ferment w Maresie.
Skoro to tylko kwestia skladek to nie zamierzam drazyc tematu.
Swoja droga ile te skladki kosztuja ze przy 10 osobowej grupie oplaca sie tak kombinowac?
 
 
Assad 

Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 231
Skąd: lubuskie
Wysłany: 09-05-2016, 22:40   

Sprawdź, czy ten instruktor w ogóle jest instruktorem. Na stronie KDP jest lista wszystkich instruktorów wyszkolonych od 1956r.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2016, 22:43   

kaszub napisał/a:
Nie szukam dymu dlatego zapytalem tu bez konkretow zamiast robić ferment w Maresie.

kaszub napisał/a:
zreszta ten ktory szkolil jest jak widze w prezydium tej komisji dzialalnosci podwodnej wiec chyba wie co robi.
Jak chcę komuś przyłożyć, to robię to z poniesioną przyłbicą, znane są moje personalia.

Stawiasz zarzut, chyba nie zdajesz sobie sprawy że znamy tych ludzi. Dlatego wyjście honorowe przedstawiasz się pełnymi danymi osobowymi i wprost mówisz który instruktor kombinuje. Albo milczysz.

pozdrawiam rc
 
 
kaszub 

Stopień: KDP/CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 16
Skąd: z kaszub
Wysłany: 09-05-2016, 23:10   

Ludzie chyba brakuje wam słonca..typowe polskie szambo nawet w sferze hobby.

Zapytalem tylko czy moje uprawnienia są wazne czy nie bo instruktor ktory mnie szkolił nie widnieje na liście cmasu. Na liście historycznej jest, jest też prezesem klubu i zasada w komisji dzialalnosci podwodnej wiec instruktorem bewzglenie jest lub kiedys byl. Nie wiem czy zrobil zle czy nie ale widze ze w gronie instrktorskim panuje solidarnosc jak u lekarzy czy w palestrze.

Nie chcialbym cie anarchisto urazic ale dla mnie wbrew temu co o sobie sadzisz jestes takim samym no-name jak i jackdiver wiec nie ma sensu bic piany.

Jak mi ktos na priwie napisal nie chcac sie ujawniac - chodzi o 200 zl skladki. Zenada.
Ostatnio zmieniony przez kaszub 09-05-2016, 23:25, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 10-05-2016, 08:08   

kaszub napisał/a:
Nie chcialbym cie anarchisto urazic ale dla mnie wbrew temu co o sobie sadzisz jestes takim samym no-name jak i jackdiver wiec nie ma sensu bic piany.
Jak rozmawiam z kimś, to wypada wiedzieć kim jest, czytam jego posty, mam możliwość oceny. Mogłeś poznać Jacka, mogłeś poznać innych.
kaszub napisał/a:
typowe polskie szambo nawet w sferze hobby.
Zwykle ocena innych, jest recenzją siebie.

pozdrawiam rc
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-05-2016, 09:12   

Kaszub jak masz wpis w książeczce ze stopniem podbity przez instruktora to masz stopień.
Jeżeli są jakieś nadużycia to organizacje czepiają się instruktorów - nie słyszałem aby czepiały się nurków.
To czy twój kurs był dobry ocenisz za rok dwa :-)
Pomyślnych nurkowań a na przyszłość sprawdzaj, ale też nie traktuj instruktorów jako pęczka miglanców, większość jest ok.
Co do tutejszych wpisów to fora są fora. Na facebooku łatwiej o moderację więc jest trochę lepiej ale internet wydobywa z pod dna oszołomów ;-)
Do zobaczenia pod wodą
MSC
 
 
kaszub 

Stopień: KDP/CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Maj 2016
Posty: 16
Skąd: z kaszub
Wysłany: 10-05-2016, 09:24   

Kraken dzieki za merytoryke, czuje sie uspokojony ze wszystko bylo na legalu - kilka innych osob napisalo tez do mnie na priv. Cala sytuacja wydawala mi sie nieco dziwna bo jakos malo na pozor korespondowala z wykladami o najwyzszej jakosci i profesjonalizmie w CMAS, o ktorym sluchalismy na wykladach ale jezeli federacja dopuszcza takie uklady to spoko nie mnie to oceniać.

pzdr,
kaszub
Ostatnio zmieniony przez kaszub 10-05-2016, 09:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 10-05-2016, 09:36   

Jeszcze ze dwa razy zarzuć robaka, to w końcu ktoś zapyta jaki klub i jaki instruktor i wreszcie będziesz mógł podać tyle danych, że niby nic nie powiesz ale w końcu wszyscy będą wiedzieli. Potem trzeba poczekać pół roku i zadać jakieś głupie pytanie. Ktoś Ci odpisze, że to było na kursie a Ty napiszesz, że absolutnie nie - to jest drugi krok.
 
 
hennessy 


Kraj:
Belgium

Wiek: 56
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 200
Skąd: inąd
Wysłany: 10-05-2016, 10:02   

@Yavox
Jeszcze wcześniej można zadać pytanie np. o to, czy to normalne mieć wysypkę po piance klubowej, albo czy wieczorne piwo z kursantami jest poprawnym obyczajem.

Problem tylko w dozowaniu- jak pisałeś - co pół roku, może co kwartał... :bee;
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 10-05-2016, 10:30   

kraken napisał/a:
Co do tutejszych wpisów to fora są fora. Na facebooku łatwiej o moderację więc jest trochę lepiej ale internet wydobywa z pod dna oszołomów
Jeżeli można stawiać zarzuty bez przedstawienia się i to jest OK.
To ktoś faktycznie przebił się z pod dna.

pozdrawiam rc
 
 
JACooL 


Stopień: full TMX
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 192
Skąd: Zgierz
Wysłany: 10-05-2016, 10:41   

Yavox napisał/a:
... w końcu ktoś zapyta jaki klub i jaki instruktor ...

ale autor nie musi wiecej pisac, wystarczy kilka klikniec i wszystko jasne
nie napisal wprost, a i tak wiadomo o kogo chodzi.
 
 
Henry 


Stopień: jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 453
Skąd: z nad wody
Wysłany: 11-05-2016, 08:41   

kaszub napisał/a:
Kraken dzieki za merytoryke, czuje sie uspokojony ze wszystko bylo na legalu

Nie, nie było ale wysoce jest prawdopodobne ,że ani ten szkolący ani ten, który własnym podpisem stwierdził ,że to on szkolił nie poniosą konsekwencji. No chyba, że utoniesz a gorliwy prokurator ,który z urzędu będzie musiał badać sprawę zacznie węszyć jak to było z tym Twoimi przygotowaniem do nurkowania i ktoś mu opowie,że był wałek na tym etapie.
Inna rzecz jest taka ,że ten instruktor ,który nie ma aktualnych uprawnień może być naprawdę dobrym nurkiem i posiadać umiejętności przekazywania ich. Może więc zamiast dziwnej solidarności wobec działań niezgodnych z prawem powalczyć o zmianę tych przepisów. Nurkowanie staje się tak powszechne i tyle osób nurkuje, że pewnie wiele jest takich osób, które są w stanie pokazać i nauczyć podstaw i zrobić to naprawdę bezpiecznie.
Takie rozwiązania są już stosowane z powodzeniem. np w nauczaniu prowadzenia samochodu w USA. Wystarczy oznaczyć pojazd i każdy kierowca posiadający prawo jazdy może legalnie po drodze publicznej uczyć ile wlezie.
 
 
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-05-2016, 09:50   

Posiadanie certyfikatu nurkowego nie jest potrzebne, aby nurkować. Prawo nic takiego nie narzuca.
Ale i z drugiej strony nie nakłada obowiązku zapewnienia takiemu nurkowi możliwości nurkowania - np. na blendera, właściciela bazy nurkowej czy partnura.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 03-09-2016, 07:53   Re: P1 CMAS a nieaktywny instruktor?

kaszub napisał/a:
.....czy groza mi jakies konsewkencje jezeli moj kurs p1 prowadzony byl przez instruktora ktorego nie ma na liscie aktywnych instruktorow? Uprawnienia beda legalne i uznawalne ? Nie wiedzialem ze powinienem to sprawdzic i troche sie zdziwilem ze kurs prowadzil kto inny,w ksiazeczce jest kto inny a instruktor z ktorym mialem zajecia nie widnieje na stronie cmas. Dodam ze problem dotyczy wiekszej grupy osob.

pzdr,
kaszub


Cofnięcie certyfikatu?

Bycie "aktywnym" instruktorem w wiekszości organizacji polega na zapłaceniu składki.
Są czasami dodatkowe wymagania jak posiadanie ważnego certyfikatu z pierwzej pomocy, podawania tlenu czy też ważne badania lekarskie potwierdzające zdolność do nurkowania.
Czasami trzeba mieć ubezpieczenie nurkowe - profesjonalne (strona DAN).

Natomiast z innych przyczyn bycia "nieatywnym" to wtedy gdy się z jakichś powodów nie będzie szkoliło - a chce się być dalej instruktorem w danej organizacji. Wtedy tylko ipłatna zmniejszona. Jak się nie płaci w ogóle po kilku latach traci się uprawnienia.
Jak Cię temat interesuje przeczytaj standardy danej organizacji.

Jest jeszcze inna mozliwość bycia "nieaktywnym". Jest to łamanie standardów danej organizacji w szkoleniu. Wypadek. Narażenie na niebezpieczeństwo szkolone osoby. Sprzedaż certyfikatów... Nieetyczne postępowanie. Złodziejstwo... I tu można być zawieszonym na jakiś czas lub zupełnie usuniętym.
W niektórych organizacjach jest to praktycznie niemożliwe (np. PADI) bo usunięty instruktor bezpowrotnie nie przynosi zysków w postai sprzedaży. A to koliduje z filozofią firmy.

A tak w ogóle, widać iż polscy instruktorzy nauczyli się czegoś od Egipcjan.....

W Egipcie będzie to coraz częstrze poniewaź Egipcjanie mie mają pieniędzy na zapłacenie składek.
I wtedy jest zabawa jak wyjdzie to na jaw, a gorzej jak Tobie się coś zdarzy z winy "instruktora". Bo wtedy "pisz na Berdyczów".

Już rok temu występowali zbiorowo do PADI aby im zlikwidowano opłaty "bo są biedni"..

Już dawno temu pisałem abyście sprawdzali abyście sprawdzali certyfikaty instruktorom ale widać iż głupi byliście wcześniej i głupi jesteście dalej.
I jak sądze NIC tego nie zmieni.

Dziś jak co dzień będę nurkował?
A Wy?
Jest weekend.
Napiszcie co ciekawego widzieliście pod wodą..

Pięknego dnia

ps. ja wstaje wcześnie i nurkuję bo wtedy jest wieksza szansa na specjalne ryby..

[ Dodano: 04-09-2016, 07:58 ]
kaszub napisał/a:
....zdziwilem ze kurs prowadzil kto inny,w ksiazeczce jest kto inny a instruktor z ktorym mialem zajecia nie widnieje na stronie cmas. Dodam ze problem dotyczy wiekszej grupy osob.

pzdr,
kaszub


Tak naprawdę niczym się nie pzejmuj.
Przecież jesteś w Polsce.
Ty problemy bezpieczeństwa, przepisów, jakości są poruszane TYLKO jak przeba kogoś udupić z powodbów nienyrkowych np. konkurencja.

Przykład instruktora Jacka z tej listy.

Zobacz.

Wiele miesięcy temu (dział wypadki) i też poza nim (informacja) zginął nurek. I cisza. A zginął w bardzo znanym miejscu, kumple, inni świadkowie żyją.

Buzia na kłodkę..

A dlaczego jak się mozna domyślać?
Nie wiem ale myśle, że było jak zwykle.

Na Demo Days panowie przyszli pijani.
Wypożyczono im skutery podwodne. Dalczego pijanym i jak się należy domyślać osobom BEZ PRZESZKOLENIA wypożyczono sprzęt?
Bo jak by chciał wypozyczać trzeźwym to nikomu by nie wypożyczył.
I "promocję" by szlag trafił'

A oprócz tego pijany nie myśli więc "łatwo" kupuje.

Poszli, zanurkowali w warunkach ZUPEŁNIE nieodpowiednich do nurkowania na SZYBKIM skuterze dopuki się nie jest BARDZO doświadczonym w jego używaniu.
Do tego "ułańska fantazja" po pijanemu.

No i jeden nie przeżył.

Ale żyją pozostałe dwie osoby (jego "partnerzy") powinno się napisać nurkowi ale to byli tylko partnerzy do flaszki..

Oraz przedstawiciel firmy, który im sprzęt dał.

I co?
Cisza zapełna...

Tak, że się ZUPEŁNIE NIE PRZEJMUJ.

To nie są Niemcy czy Anglia gdzie za błędy np. politycy "lecą na pysk" (tzn. w języku polityki składają rezygnację).
A co dopiero przy takim śmiesznym w porównaniu z tym nurkowaniu..
Czy też Ameryka gdzie prawnicy by "zjedli" te osoby..

Jesteś Polakiem. Jesteś w Polsce.
Bądź dumnyz tego!!!

Napij sie wódki!!

NIC nie będzie.

Jest znakomicie!! Ciesz się!! Jesteś nurkiem WYTRENOWANYM w POLSCE.

Najlepiej wyszkoloną osobą na CAŁYM ŚWIECIE!!!! I to w POLSKIM CMASIE !!!!

Pięknego dnia..

A ja idę dalej trenować nurkowanie na bajkowych rafach..

Pięknego dnia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed