Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
bielizna termoaktywna...
Autor Wiadomość
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 29-09-2016, 13:24   

Gdzie i jaki XTM kupiłeś?
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 29-09-2016, 14:04   

Brubeck merino extrim fajna ciepła ale szybko się zużywa.
Proponuję jeszcze rozważyć odzież kwarka.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-09-2016, 12:37   

pmk napisał/a:

Jak wszystko co sztuczne nie ma szans w starciu z merino :)


sprawdzileś wszystko? gratuluję wytrwałości.

Ja porównałem 2 rzeczy

skarpety z włoknami thermolite min 70% z merino, to samo zrobiono na forum wspinaczek wysokogórskich. Wiesz jaki był efekt dla tej samej grubości skarpet? Jako, że są to ludzie, dla których istnieje ryzyko utraty stopy w razie "gorszego" wyboru mam zaufanie do ich opinii, co zresztą osobiście potwierdziłem.

- thermolite są cieplejsze niż merino (zaznaczam dla tej samej grubości!)
- thermolite nie rozciąga się, nie kurczy itd od prania.

jestem osobą, której marzną stopy, szukałem nawet ogrzewania itd. skarpety z thermolite to był strzał w dziesiątkę.

do minusów mogę zaliczyć chyba tylko to, że nie możesz kupić dowolnie grubej skarpety z tych włókien wiec stosuje ją jako basic layer
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2016, 12:54   

wiecznychlopiec napisał/a:
jestem osobą, której marzną stopy, szukałem nawet ogrzewania itd. skarpety z thermolite to był strzał w dziesiątkę.
Kolega który nocował na Antarktydzie, był na kursie przetrwania, zwracano uwagę na spocenie. Po nim łatwo o odmrożenie.
Czy masz problem ze spoceniem przed nurkowaniem ?

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-09-2016, 13:11   

anarchista napisał/a:
wiecznychlopiec napisał/a:
jestem osobą, której marzną stopy, szukałem nawet ogrzewania itd. skarpety z thermolite to był strzał w dziesiątkę.
Kolega który nocował na Antarktydzie, był na kursie przetrwania, zwracano uwagę na spocenie. Po nim łatwo o odmrożenie.
Czy masz problem ze spoceniem przed nurkowaniem ?

pozdrawiam rc


absolutnie nie, przed nurkowaniem zakładam skarpety nurkowe, nie jeżdzę autem i nie chodzę w tych samych do wody. Kondycję oceniam jako przyzwoitą. Ogólnie mało się pocę nawet przy wysiłku.

na skarpety z thermolite stosuje ocieplacz fourth element z serii arctic (walonki), wymieniłem buty na większe teraz mam XXXL ;) z racji "szczupłej" a długiej stopy gumowce odpadają, więc mam flexsole - od momentu tych zmian problem nie występuje wcale - nurek 1,5h w wodzie 2-3 stopnie przy -14 na dworze. Komfort 100%.

gorzej jest z dłońmi - tu nie da się założyć kilku warstw. Kupiłem kilka różnych rękawiczek z różnych bardziej lub mniej wypasionych materiałów i ostatecznie pomogło ogrzewane rękawiczek Santi. Dla zimowych nurków jednak po 1,5 robi się jednak coraz chłodniej (dla warunków wody +2-3) Pozostała część ciała jest odpowiednio zabezpieczone, ciepło i przytulnie.
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 30-09-2016, 13:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 30-09-2016, 18:53   

wiecznychlopiec napisał/a:
pmk napisał/a:

Jak wszystko co sztuczne nie ma szans w starciu z merino :)


sprawdzileś wszystko? gratuluję wytrwałości.

[...]

- thermolite są cieplejsze niż merino (zaznaczam dla tej samej grubości!)
- thermolite nie rozciąga się, nie kurczy itd od prania.

[...]
na skarpety z thermolite stosuje ocieplacz fourth element z serii arctic (walonki)


Wszystkich nie testowałem, Ty chyba również...
... ale zwracam uwagę na surowce z których produkowana jest noszona przeze mnie odzież (nie tylko nurkowa) i świadomie wybieram włókna naturalne :)

Tak się składa, że też mam skarpety z włóknami thermolite i leżą u mnie nieużywane.
W moim odczuciu merino sprawdza się lepiej.

Istotną zaletą merino jest jego zachowanie w stanie wilgotnym/mokrym. A przecież nurkując w suchym skafandrze mamy do czynienia z produkcją potu który można odprowadzić w bardzo ograniczonym zakresie.

A ja na skarpety z merino nic więcej nie stosuję, ewentualnie pod spód czasem cieniutkie wełniane skarpetki - oczywiście do tego suchy skafander powłokowy (czyli zero izolacji termicznej) i rockbootsy. Nie wyobrażam sobie zakładania dodatkowo jeszcze (jak ładnie to nazwałeś) grubych "walonek".
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2016, 21:36   

pmk napisał/a:
A przecież nurkując w suchym skafandrze mamy do czynienia z produkcją potu który można odprowadzić w bardzo ograniczonym zakresie.
Możemy, lecz trzeba podjąć taką decyzję, że to zrobimy.

pozdrawiam rc
 
 
sdss 


Stopień: DD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 79
Skąd: Olkusz
Wysłany: 31-10-2017, 19:29   

Ktoś testował bieliznę techniczną Kwark?
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31-10-2017, 19:55   

bielizna techniczna kwark to jest to samo co ocieplacz tropikalny + ma doszyte docieplające wstawki pod ramionami i na udach.

używam zimą takiego "ocieplacza tropikalnego" jako bielizny (pierwsza warstwa) + bz400. Jest rewelacja, bardzo ciepła ta bielizna bo ocieplaczem bym tego nie nazwał. Jest dosyć gruba, ale nie więzi dużo powietrza. Ja jestem zadowolony więcej niż bardzo.
 
 
sdss 


Stopień: DD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 79
Skąd: Olkusz
Wysłany: 31-10-2017, 20:19   

Ja teraz ubieram xwarm z decathlonu z dodatkiem wełny narciarska do tego mama Navy i trochę zimno.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31-10-2017, 21:33   

myślę, że kombinacja jednego z drugim będzie mega ciepła, ale dalej będziesz się czuł swobodnie. Ja po założeniu kamizeli grzewczej do bz400 i tej bielizny wyglądam jak ludzik michelin :)
 
 
sdss 


Stopień: DD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 79
Skąd: Olkusz
Wysłany: 06-04-2018, 21:45   

I kupiłem w najbliższe dni test. Nie gryzie jak wełna.
 
 
danielmichalak 


Stopień: Adv Rec.Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 77
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 29-01-2019, 22:33   

Jaka wybrać bieliznę pod ocieplacz BZ400?

Santi Bergen czy Santi Merino?
 
 
Mieciu 



Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 399
Skąd: Białystok
Wysłany: 30-01-2019, 00:03   

grene mikropolar :-)
2 warstwy + ocieplacz dają radę nawet zimą.
Po jakimś czasie materiał się zbija/pruje w szwach, ale na 1-2sezony wystarcza.
Doskonale odprowadza wilgoć od ciała.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed