Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DarekS
26-05-2015, 19:54
dobór płetw - nie taki prosty jak się wydaje
Autor Wiadomość
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-12-2016, 09:53   

Scaner napisał/a:
maran napisał/a:
/.../Wątek jest do znalezienia na Divetreku.

nie wyszukuje cię. Szukałem "Sławek"

Wyszukiwarka na DT od dawna działa "po swojemu", m.in. polskie znaki to dla niej magia.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 29-12-2016, 09:59   

Jacek Wo napisał/a:
google: divetrek waga płetw

"
Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

" Strona główna " FAQ " Szukaj " Użytkownicy " Grupy " Statystyki " Rejestracja " Zaloguj " Album
Forum Dive Trek Group Strona Główna
Istotna Informacja

Zostałeś wyrzucony z tego forum
Skontaktuj się z webmasterem lub administratorem forum jeżeli chcesz wyjaśnić tą sytuację.



Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.
"

Jakiś tchórz się boi, w PHR się nie boją, naukowcy czytają ze zrozumieniem.

pozdrawiam rc
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 29-12-2016, 20:36   

anarchista napisał/a:
Jacek Wo napisał/a:
google: divetrek waga płetw

"
Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

" Strona główna " FAQ " Szukaj " Użytkownicy " Grupy " Statystyki " Rejestracja " Zaloguj " Album
Forum Dive Trek Group Strona Główna
Istotna Informacja

Zostałeś wyrzucony z tego forum
Skontaktuj się z webmasterem lub administratorem forum jeżeli chcesz wyjaśnić tą sytuację.



Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.
"

Jakiś tchórz się boi, w PHR się nie boją, naukowcy czytają ze zrozumieniem.

pozdrawiam rc


A mógłbyś tak bardziej dla mnie zrozumiale, wręcz "łopatologicznie" napisać, o co w Twoim poście chodzi?
Nie wiem w sumie, do czego się odnosisz, a ponieważ mnie cytujesz, to chciałbym zrozumieć ...
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 29-12-2016, 22:18   

Jacek Wo napisał/a:
a ponieważ mnie cytujesz, to chciałbym zrozumieć ...
Jesteś osobą która kieruje do źródła. To Twoja neutralna rola.

Źródło to już całkiem inna bajka, udaje poważne a blokuje dostęp do informacji. Tylko dla zarejestrowanych. Jak dyskryminuje konkretną osobę, to właściciel może jedynie opowiadać jak bardzo jest honorowym człowiekiem.

pozdrawiam rc
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-12-2016, 23:27   

anarchista napisał/a:
Jacek Wo napisał/a:
a ponieważ mnie cytujesz, to chciałbym zrozumieć ...
Jesteś osobą która kieruje do źródła. To Twoja neutralna rola.

Źródło to już całkiem inna bajka, udaje poważne a blokuje dostęp do informacji. Tylko dla zarejestrowanych. Jak dyskryminuje konkretną osobę, to właściciel może jedynie opowiadać jak bardzo jest honorowym człowiekiem.

pozdrawiam rc

Nie, ja nie jestem zarejestrowany a udało mi się ten akurat wątek przejrzeć.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31-12-2016, 10:19   

OMS slipstream (XXL):

- kalosz jest w miarę miękki, przy staniu w płetwach na dnie nie jest idealnie, troszkę brakuje do komfortu Poseidonów, czuć krawędź. W pływaniu nie ma problemu, kalosz nie powoduje dyskomfortu, jest szerszy niż Poseidon Trident oraz Divesystem Tech Fin, luzy są minimalne. Nic nie uciska buta, ale noga też nie lata.
- pióro i pływanie - niby wszystkie płetwy podobne a jednak różne ;) - siła ciągu znacznie mniejsza niż w Tecline Powet Jet - zarówno do tyłu jak i do przodu, większa niż w Poeidonach więc to krok w dobrym kierunku. Płetwy są w wodzie jednak koszmarnie lekkie - na powierzchni się unoszą więc ich waga w wodzie jest zbliżona do 0. Nie pływa się w nich więc tak wygodnie - słaba bezwładność powoduje, że każdy ruch jest trochę siłowy i sam się nie domyka jak w przypadku wszystkich płetw typu jet w jakich pływałem. Pewnie da się do tego przyzwyczaić, ale mnie to nie powala i raczej uznaje to za wadę.

czas poszukać i przetestować Scubapro
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 31-12-2016, 13:06   

wiecznychlopiec napisał/a:
Nie pływa się w nich więc tak wygodnie - słaba bezwładność powoduje, że każdy ruch jest trochę siłowy i sam się nie domyka jak w przypadku wszystkich płetw typu jet w jakich pływałem. Pewnie da się do tego przyzwyczaić, ale mnie to nie powala i raczej uznaje to za wadę.
Uważałeś na lekcjach Fizyki ?
Na wymuszanie ruchu np. harmonicznego małej masy, tracisz mniej energii niż dla dużej, z takimi samymi prędkościami i o tej samej amplitudzie, też częstotliwości.

Jak chcesz to udowodnij że się mylę.

Może dla przykładu silnik jednocylindrowy z dużym kołem zamachowym i o takiej samej mocy 12 cylindrowy. Który ma lepszą dynamikę ?


Płetwy gumowe są wygodniejsze do pływania niż tworzywa sztuczne, przeskok był szczególnie duży po przejściu z Rondine PRO Rubber na SF 6 i 7. W których przy przejściu przez skrajne położenia następowało głupawe rezonowanie, czego nie ma w płetwach gumowych.
Jetfiny to taki sobie pomysł, jak się pływało w Rondine L i przeszło na Rondine Jet fin to też nie było zbyt wygodnie. Różniły się tym od obecnych jetfinów że miały dłuższy spojler u wyjścia z kanału Jet, który dodatkowo mógł się uginać.
Jeszcze słowo o ukształtowaniu kanałów, prekursorem było Scubapro, tyle że był odwrotny układ kanałów. Co zasysało dużo powietrza przy płynięciu po powierzchni. W Beuchat odwrócono układ kanałów i tak powstały płetwy wygodne do pływania crawlem pod powierzchnią.
Można wspomnieć o płetwach z kanałem Nemrod, kanał zaczynał i kończył się na górnej powierzchni.
Do żabki bardzo dobre są Manty, do crawla najlepsze płetwy klasy jetfin to Cressi Comando lub Superjetfin Beuchat.
Na tym pozwolę sobie zakończyć pierdzenie w temacie płetw jetfin, lecz oczywiście nie zabraniam innym do dalszej intelektualnej popiardówki.

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31-12-2016, 13:50   

anarchista napisał/a:

Na tym pozwolę sobie zakończyć pierdzenie w temacie płetw jetfin


bardzo się cieszę....
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 31-12-2016, 14:14   

wiecznychlopiec napisał/a:
anarchista napisał/a:

anarchista napisał/a:
Na tym pozwolę sobie zakończyć pierdzenie w temacie płetw jetfin



bardzo się cieszę....
Też się cieszę że poległeś na zrozumieniu bilansu pracy zużywanej, na machanie ciężkim i lekkim obiektem. Wypowiadaj się jak masz elementarną wiedzę.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 31-12-2016, 15:27 ]
Dla osób które nie mogą sobie wyobrazić płetw do pływania crawlem Firmy Nemrod w technice jet.

pozdrawiam rc
 
 
Gryzli 


Stopień: jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Sty 2005
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 01-01-2017, 15:43   

wiecznychlopiec napisał/a:
Płetwy są w wodzie jednak koszmarnie lekkie - na powierzchni się unoszą więc ich waga w wodzie jest zbliżona do 0. Nie pływa się w nich więc tak wygodnie - słaba bezwładność powoduje, że każdy ruch jest trochę siłowy i sam się nie domyka jak w przypadku wszystkich płetw typu jet w jakich pływałem. Pewnie da się do tego przyzwyczaić, ale mnie to nie powala i raczej uznaje to za wadę.

Myślę, że to jednak kwestia gustu i techniki. :bee; Moje xl ze sprężynami są na delikatnym minusie graniczącym z pływalnością neutralną i to jest dla mnie osobiście megazaletą. Nic samo nie pływa a biorąc pod uwagę nie tylko subiektywne odczucia ale i fizykę (owa bezwładność) napęd jest bardzo... ergonomiczny. Rozumiem, że może to być wadą, gdy chodzi o osoby walczące ciężkimi płetwami np. z wynoszeniem nóg do góry w suchaczu- stąd już krok tylko do wymysłów typu ciężarki na kostki. Osobiście bardziej preferuję jednak przy takich problemach właściwe rozłożenie balastu nazwijmy to głównego/wytrymowanie niż zwiększanie "masy nieresorowanej". :ping:
 
 
maciek811 


Stopień: AOWD | Nx | Rescue
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 159
Skąd: Radymno
Wysłany: 06-01-2017, 21:07   

Kto mi podpowie jaki rozmiar płetwy paskowej będzie odpowiedni do buta neoprenowego (mokrego) scubatech 5mm rozmiar 37-38. Interesuje mnie np. Tusa liberator x teen itp.
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 06-01-2017, 23:20   

w takich butkach nurkowałam najpierw z płetwami seac propulsion, a potem w tridentach :pa:
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-01-2017, 14:52   

Scaner napisał/a:
Jetfin rozmiar XXL w Twoim przypadku.


niestety sporo za duże są w tym rozmiarze XXL


czy ktoś jest chętny na pożyczenie 1 płetwy Scubapro JetFin w rozmiarze XL na przymiarkę? Przyśle swojego kuriera i odeśle kurierem z czteropakiem w podziękowaniu za możliwość przymiarki

[ Dodano: 03-02-2017, 21:10 ]
ok, zrobiłem inaczej i kilka rzeczy się dowiedziałem w związku ze scubapro jest fin

stara rozmiarówka to XL i XXL
nowa rozmiarówka to XL, XXL i XXXL

jak się ma jedna do drugiej? XL to dalej XL, XXL stary to nowy XXXL - przesunięto go, dodano natomiast rozmiar pomiędzy tymi dwoma starymi i oznaczono go XXL

kupiłem po prostu wszystkie te rozmiary i porównałem ;)

jak to ma się teraz do moich flexów:
XXL jest na szerokość taki sam jak XXXL, różnicę może stanowić długość sprężyn, ale dołączono mi do płetwy XXL więc nie porównam. Natomiast wysokość podbicia jest MASAKRYCZNA w XXXL - to kalosz typowy dla wielgaśnych kaloszy i rockubtów (48-50+), moje flexy w nim TONĄ, ale o dziwo nie ma mocnego efektu "latania" nogi w płetwie, wynika to z jej umiarkowanej szerokości ale tez zastosowaniu miekkiej gumy w kaloszu. Zupełnie inne wrażenia niż w Tecline Powet Jest gdzie po włożeniu czułem się jak w wiadrze ;)

bardzo podoba mi się ta guma, jest równie wygodna co w Poseidonach, ale Scubapro maja więcej miejsca na palce, są tez wyższe w przedniej części, stąd mogę swobodniej poruszać palcami, liczę, że dzięki temu palce nie będą mi tak szybko marzły.

na tą chwilę kończę eksperymenty z płetwami, wyprzedaje wszystkie pozostałe modele, trzeba w końcu kasę odzyskać ;) może Scubapro nie są idealne na 100% ale to na razie najbliższe ideału płetwy jakie miałem na nogach.

wady:
- brak plastikowego "dzyndzla" na sprężynie, możliwość naciągania sprężyny za ten element jest bardzo wygodna, szczególnie w grubych rękawicach.
- rozmiar XXL mógłby być wyższy o 10-15%, ale to już byłyby prawie odlew ;) więc to nie jest minus

[ Dodano: 03-02-2017, 21:24 ]




 
 
komando77 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 54
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-07-2019, 23:31   

Cytat:
Scubapro nie są idealne na 100% ale to na razie najbliższe ideału płetwy jakie miałem na nogach

Odgrzeję kotleta po latach. Czekam właśnie na nowego suchara, który będzie miał flexole 3XL czyli takie jak twoje. Jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu z tymi jetami? Podtrzymujesz swoją opinię, że Scubapro Jetfin XXL współpracują najlepiej? Pzdr.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-07-2019, 09:57   

komando77 napisał/a:

Odgrzeję kotleta po latach. Czekam właśnie na nowego suchara, który będzie miał flexole 3XL czyli takie jak twoje. Jak wrażenia po dłuższym użytkowaniu z tymi jetami? Podtrzymujesz swoją opinię, że Scubapro Jetfin XXL współpracują najlepiej? Pzdr.



tak, na razie nie trafiłem na wygodniejsze płetwy, to zdecydowanie dobry zakup i w sumie jedyna opcja dla tak dużych flexów.

powoli kroi się nowy kalosz w Tecline Powerjet, ale nie wiem czy będzie również modyfikowany dla rozmiarów typu XL, a że koła Tecline mielą powoli to może poczekamy jeszcze sporo na takie informacje i gotowy projekt
 
 
komando77 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 54
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13-09-2019, 20:37   

Zamówiłem Jetfiny Scubapro XX-Large, ale nie wiem czy je zostawię. Fajna płetwa, miękka guma, nie uwiera w podbiciu, nie lata na boki, but wchodzi do samego końca...i właśnie tutaj mam problem. Trochę cisną mnie w palce, jak założę sprężynę dociska mi buta maksymalnie do przodu. Jak stoję duży palec napiera na koniec kalosza, uczucie jak w za małych butach. Mówię tutaj o sprężynach wymontowanych z moich starych Scubatechów, bo te oryginalne dostarczone z płetwami to masakra, ledwo je dałem radę założyć i zdjąć, jak dla mnie od razu do wymiany.

Co ciekawe -nigdy nie widziałem tego w Jetfinach Scubapro- na końcu pióra są teraz otwory, podobnie jak w Apeksach RK3.

Reasumując, ciężko dobrać wygodne płetwy do dużej stopy (46/47) i flexola...sprawdzę chyba jeszcze DS Techfin XXL.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-09-2019, 20:50   

komando77 napisał/a:

.sprawdzę chyba jeszcze DS Techfin XXL.


raczej nie wejdziesz, one są takie same w każdym rozmiarze, różnią się tylko długością sprężyny.
Ja nie wsadziłem nawet nogi.
 
 
komando77 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 54
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13-09-2019, 22:37   

Ja mam długą stopę i neutralne podbicie , myślę, że dlatego wsuwa mi się do oporu, trochę za daleko w głąb kalosza.

Jakie masz założone do nich sprężyny?
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-09-2019, 08:33   

oryginalne. Poza faktem, że przydałoby się coś do odciągania są spoko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed