Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze do zdjęć zamieszczonych w Galerii
Autor Wiadomość
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-07-2003, 18:52   

Naszym najstarszym kursantem był 82-u latek...

Ostatnio odwiedził nas Wojtek - kolejny dojrzały mężczyzna:

Wojtek należy do tych wyjątkowych ludzi, którzy dokładnie słuchają co się do nich mówi, zastanawiają się nad tym i zadają nadzwyczaj trafne pytania...

Wojtek jest instruktorem narciarstwa.
Kurs nurkowy był dla niego sporą dawką stresu... Niesamowite samozaparcie i chłonny wiedzy umysł dały efekt w postaci b.dobrych wyników jakie osiągnął pod wodą i na powierzchni...
Przy wręczaniu certyfikatu nie potrafił ukryć wzruszenia - my też...

Mamy nadzieję, że Wojtek wkrótce odezwie się na Forum...


PS.
W Galerii można znaleźć zdjęcia niejakiej Alexandry S...

:wave:
 
 
GosiaS 


Stopień: P1
Kraj:
United States

Wiek: 47
Dołączyła: 04 Sty 2002
Posty: 123
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 02-07-2003, 09:21   

bo to moja córcia jest ........ :bobo:
 
 
Maciek Ziomek 


Stopień: OWD tez
Wiek: 49
Dołączył: 26 Mar 2003
Posty: 50
Skąd: DC
Wysłany: 02-07-2003, 10:06   

Witam,

Zdjecia zachodu nad Nilem sa po prostu przepiekne!!!!!!!!!!!

Chyba sobie sciagne je na desktop jezeli autor nie ma nic na przeciwko :-D
 
 
 
Przeman 


Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 67
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 02-07-2003, 10:11   

GosiaS napisał/a:
bo to moja córcia jest ........ :bobo:


i moja też :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dareczku wybacz...nie mogłem się powstrzymać :)
 
 
 
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-07-2003, 17:09   

Maciek - ale dałeś... Teraz to już spokojnie nie usiedzę ;-)

Zachody to jeden z najpopularniejszych tematów, tu w Egipcie (jakoś tak fotograficznie słońce zachodzi...)
Mamy tego dosyć dużo - bierz co chcesz...

Dzięki za komentarz...

:wave:
 
 
nikole 


Stopień: PADI AOWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 16 Sie 2002
Posty: 14
Skąd: rybnik
Wysłany: 08-07-2003, 09:41   

na życzenie Wojtka zamieściłam w Galerii widoczek z okolic Rybnika, wierzę że zieleń jest tym czego najbardziej brakuje w Egipcie :sad: , zwłaszcza w Hurghadzie. Zdjęcie co prawda zrobione na początku listopada ub.roku, ale trochę zielonego jeszcze się uchowało.
 
 
 
nikole 


Stopień: PADI AOWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 16 Sie 2002
Posty: 14
Skąd: rybnik
Wysłany: 08-07-2003, 18:18   

brawo, bardzo blisko - droga do Rud jest widoczna na dalszym planie, ale na pewno nie zgadniesz skąd jest zrobione :lol:
 
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2003, 18:44   

Baaardzo dziękuję...
Tak mi się wydaje, że jest to ten odcinek rzeczki, który przebiega bezpośrednio przy trasie do Rud (tych z klasztorem pocysterskim)?


:wave:
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-07-2003, 18:50   

Patrząc od strony drogi, to "pod lasem" były super działki...

Na pierwszym planie jest jakiś płot - czyżbyś miała tam jakieś włości?

Pamiętam, że w czasie powodzi wszystko to było zalane. Kawałek za Rudami w stronę Gliwic, jest mała miejscowość Bargłówka - mieliśmy tam punkt kierowania akcją p.powodziową.

Generalnie to super tereny na każdy rodzaj wycieczek... (jeżeli ktoś lubi wycieczki terenowe)

:wave:
 
 
nikole 


Stopień: PADI AOWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 16 Sie 2002
Posty: 14
Skąd: rybnik
Wysłany: 08-07-2003, 19:58   

rzeczywiście, tereny są idealne na wycieczki piesze i rowerowe (z psem, którego zdjęcie niżej)

włości tam niestety nie posiadam - ale może i dobrze - zważywszy na niedawną powódź. Jest tam za to częściowo moje miejsce pracy :-D
 
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-07-2003, 19:58   

Postanowiliśmy zdemaskować kolejnych naszych przesympatycznych gości...
W Galerii możecie znaleźć Misteres'a wraz z jego partnerką- Alą (Bartek sorry za "przeinaczenie" Twojego nick'a - to tak żeby trudniej było ropoznać... ;-) )

Bartek jest prawdopodobnie jedynym Użytkownikiem Forum, który na codzień "jeździ" z prędkością znacznie przekraczającą 300km/h i... nie płaci z tej okazji mandatów :cool:

Zapraszamy do podglądania...

:wave:
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-08-2003, 10:32   

Kryzys - jesteśmy pod coraz większym wrażeniem Twoich prac... :zdz: Mamy nadzieję, że zamieścisz w galerii więcej fotek?

Naszym zdaniem bardzo poprawiłeś swoje prace w "konkurencji" makro - gratulujemy super wyników - choć jak Cię znamy to pewnie będziesz narzekał: "tu niedokładnie, tam nie to światło..." ;-)

"koza" bardzo nam się podoba...
 
 
Losiek 


Kraj:
Poland

Wiek: 66
Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 39
Skąd: stąd
Wysłany: 28-08-2003, 17:34   Mucha

Lobsterku, mucha extra - dobre makro to potęga - może i ja wreszcie coś "ustrzelę".

Pozdrowienia,

losiek
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2003, 18:45   

Lobsteru - dzięki za "muchę" (to raczej jakaś fruwająca poczwara...??? :asthanos: )

Strasznie mnie (Wojtek) prowokujesz... Niestety moim pstrykadłem takiego makro nie zrobię... W Polsce mam gdzieś Zenitha... i pierścienie do makro... jeszcze troche i go tu ściągne... ;-)

Dobre makro to moim całkowicie amatorskim zdaniem, jedna z dwóch znaczących zalet 5050 (patrząc na poprzedni model). Druga to możliwości zapisu obrazu...

:wave:

ps.
Jak już mi wyślesz te wszystkie bajery do tuningu mojej maszyny - to urządzimy konkurs... :snajp: :boks: :fart:
 
 
kryzys 


Dołączył: 02 Mar 2003
Posty: 74
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-08-2003, 00:33   

Tu muszę interweniować - albowiem nazwanie tego pięknie grającego owada "muchą" jest jest dla niego uwłaczające.
(Nie gniewaj się Lobster ;-) )
Z pewnością każdy kto był w ciepłych stronach słyszał piękne romantyczne koncerty odgrywane przez te owady często w ciągu dnia ale najintensywniej o zmierzchu.



Tu siedzi na rączce Asi Big Eye

Piewikowate, cykady (Cicadidae), owady z rodziny zaliczanej do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, zamieszkujące głównie kraje strefy zwrotnikowej i podzwrotnikowej.
W Europie znane są 3 gatunki piewikowatych. Wydają charakterystyczne dźwięki wytwarzane przez specjalny aparat strydulacyjny umieszczony u podstawy odwłoka samców. Dźwięki te z uwagi na interesujące brzmienie są przedmiotem wielu opisów przyrodniczych dotyczących strefy tropikalnej.
Aparat strydulacyjny posiada specjalną błonę wprawianą w drgania za pomocą mięśni, rolę aparatu rezonacyjnego pełnią zaś pęcherze powietrzne w odwłoku. Zarówno samce, jak i samice posiadają tzw. aparat tympanalny służący do odbierania dźwięków wydawanych przez aparaty strydulacyjne.
Piewikowate posiadają długość ciała 1-7 cm, dużą głowę, krótkie czułki, szeroki tułów, stosunkowo krótki i szeroki odwłok, dwie pary dużych skrzydeł, z których przednia jest dłuższa od tylnej. W stanie spoczynku skrzydła ułożone są wzdłuż linii ciała wzajemnie zachodząc na siebie, przy czym końce ich przedniej pary wystają poza koniec odwłoka.
Ostatnio zmieniony przez kryzys 29-08-2003, 00:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kryzys 


Dołączył: 02 Mar 2003
Posty: 74
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-08-2003, 00:45   

Cześć Losiek,
- Ta piękna murena to Twojego autorstwa??
Gdzie zrobiłeś?
 
 
lobster 



Stopień: zdolny ale leniwy
Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2002
Posty: 790
Skąd: LA
Wysłany: 29-08-2003, 02:50   

kryzys napisał/a:
Tu muszę interweniować - albowiem nazwanie tego pięknie grającego owada "muchą" jest jest dla niego uwłaczające.


No prosze. A ja myslalem ze to jakas wredna osa.
 
 
Losiek 


Kraj:
Poland

Wiek: 66
Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 39
Skąd: stąd
Wysłany: 02-09-2003, 22:56   

OK muszę się przyznać do małego "oszustwa". Jak odebrałem aparat , chciałem go wypróbować i poszedłem do Oceanarium w Gdyni na Skwerze Kościuszki. Tam "ustrzeliłem" murenę. Zachęcam do odwiedzenia - są nowe akwaria m. in. z rafą koralową i rybami rafy, rekinami , konikami morskimi. Na razie nie mam obudowy - więc tylko przez szybę fotografuję , a szkoda. Wczoraj byłem na nocnym w Helu koło falochronu portu rybackiego. Tam było co fotografować. Krewetki , wężynki i sporo innej "przyrody". A woda miała ponad 10 m. przejżystości (tyle zasięgu miała moja latarka).
Nie wiedziałem że tak się znasz na owadach - ciekawe informacje na temat "muchy" Lobstera.


Pozdrawiam,


Losiek
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-09-2003, 06:46   

Furmirek - skąd "to" wziąłeś ??? Umieramy ze śmiechu :aaa: :aaa:

:wave:
 
 
Dorota i Wojtek 



Stopień: Instruktorzy GUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Lut 2003
Posty: 1986
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-12-2003, 21:25   

Zgodnie z obietnicą, zamieszczamy fotkę Ekipy Aquariusa z Bydgoszczy:

:wave:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed