Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaleziska w piwnicy
Autor Wiadomość
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 22-11-2015, 14:04   

Nuroslaw napisał/a:
nie mają prawa obecnie zastrzelić

?? W zeszłym roku to chyba jeszcze działało ??
 
 
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-11-2015, 14:46   

al_fik napisał/a:
/.../uważam że cywile ( nawet sportowcy z wynikami ) nie powinni się pętać po mieście z bronią na udzie.
/.../nie jestem mundurowym, nigdy nie byłem...
/.../właśnie oddaję do komisu moje zabawki/.../

przynajmniej spójność poglądów i czynów jest :)

A z tematów "mniejszego kalibru": jaki pistolet-wiatrówkę warto kupić, żeby sobie postrzelać dla zabawy do tarczy? Łucznik wz. 70 to dobry wybór za ok. 250 zł (wiem, że to podróba Walthera i odrzut ma w płaszczyźnie nietypowej dla wiatrówki)?
Ostatnio zmieniony przez Fiktor 22-11-2015, 14:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 22-11-2015, 14:52   

Do zabawy i treningu polecam
http://kolba.pl/pistolet-...-mm-p17491.html
Przynajmniej mój zadziwił mnie celnością i jakościa wykonania .
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 22-11-2015, 15:02   

Jak masz konkretną sumę to kup PCP
 
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 22-11-2015, 16:07   

DarekS napisał/a:
W wyniku zamachów terrorystycznych przeprowadzonych w listopadzie 2015 roku w Paryżu władze Unii Europejskiej postanowiły przeciwdziałać problemowi uzbrojonych przestępców na terenie państw EU.


Typowe zagranie politykow. Na fali histerii, szybka akcja przeciwko bezdusznemu przedmiotowi i zaraz mozna sobie przybijac piatki i poklepywac po ramieniu, gloszac jak skutecznie przeciwdzialamy teroryzmowi czy przestepczosci.
W rzeczywistosci takie ustawy odbieraja tylko bron, a tym samym mozliwosc obrony, prawowitym obywatelom. Ktos, kto planuje zbrodnie, nie bedzie sie przejmowal prawami do posiadania broni.
Z drugiej strony, smiem twierdzic, ze gdyby w teatrze w Paryzu, znalazlo sie 10-20 ludzi z bronia, liczba ofiar moglaby byc bardziej ograniczona.

DarekS napisał/a:
Prawo nie może działać wstecz. Jeśli otrzymaliśmy na coś pozwolenie, nie może to być dekretem odebrane


W moim stanie taki histeryczny dekret, zostal wydany po tragedii w Sandy Hook.
Pewne strzelby, przypominajace bron wojskowa, nie mozna juz legalnie kupic.
Dekret, co prawda, nie wymusil, oddania pewnych typow broni, ale musialem zarejestrowac moje AR15, czy Kalacha jako tzw. assault weapons.

DarekS napisał/a:
Unia Europejska takimi działaniami rozbraja praworządnych obywateli i nie zrobi nic w kierunku przeciwdziałania aktom terroru. Za zbrodnie nielicznych karze podlega całe społeczeństwo. Jest to doktryna zgodna z ideologią stalinowską i na takie działania nie powinno być miejsca w demokratycznej Unii Europejskiej.


Darek, wszystko to prawda, ale to nie oto chodzi. Amerykanska konstytucja, a precyzyjnie jej 2-ga poprawka, mowi, ze prawo do posiadania broni nie powinno byc ograniczane. Co ciekawsze dekret ten precyzuje, dlaczego tak powinno byc. Amerykanscy "ojcowie konstytucji" wprowadzili to prawo, nie tylko by obywatel mogl sobie polowac, czy strzelac dla przyjemnosci, nie tylko by mogl bronic swego domostwa, ale przede wszystkim by mogl bronic konstytucji gwarantujacej mu wolnosc. Druga Poprawka mowi o potrzebie zorganizowania uzbrojonej "obywatelskiej milicji"(sic!) w razie, gdyby rzad przekroczyl swoje konstytucyjne uprawnienia.
Zapis ten ma przypominac wybranym urzednikom, przed kim sa oni odpowiedzialni i od tej spory spedza sen z uczu tym co sie dobrali do koryta. :zdz:

[ Dodano: 22-11-2015, 10:17 ]
piotrkw napisał/a:
Niestety, tu zgadzam się z Korwinem M .

Trump powidzial to samo. I tez sie zgadzam. I tez.... "niestety".

Cytat:
A ja się z nim nie zgadzam ... pomimo faktu, że w trakcie pracy byłem zmuszony dwa razy do wydobycia klamki.Strzelając sportowo przez dobre dwa lata nie schodziłem z pudła ( zmieniało się właściwie tylko stopnie), a konkurencja "standard" dawała pewność , że nikt na 30 metrów mi nie ucieknie uważam że cywile ( nawet sportowcy z wynikami ) nie powinni się pętać po mieście z bronią na udzie. Nawet po norweskiej działalności pewnego ostatnio mocno samotnego gościa, nadal tak myślę.


Oczywiscie, jak ktos ma i nie umie uzywac, to niewiele pomoze. Z drugiej strony, statystyki z moich stron,mowia, ze hrabstwa najbardziej uzbrjone, sa rownoczesnie najbezpieczniejszymi.
Oczywiscie trening to tylko trening i rozni sie od realnych sytuacji, ale lepszy taki trening, niz jego brak. Wszystko polega na zwiekszeniu szans na przezycie.
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 22-11-2015, 17:00   

Od strzelania z dmuchałek PCP nudniejsze jest tylko obieranie kartofli :bee;
 
 
Jagmin 

Stopień: **
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 220
Skąd: Gliwice/Jastarnia
Wysłany: 22-11-2015, 17:03   

Fiktor napisał/a:
jaki pistolet-wiatrówkę warto kupić, żeby sobie postrzelać dla zabawy do tarczy?

Zobacz/sprawdź HW 40, to system PCA, do 25 m precyzyjniejszy od centralnego zapłonu.
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 22-11-2015, 18:01   

Fiktor napisał/a:
jaki pistolet-wiatrówkę warto kupić, żeby sobie postrzelać dla zabawy do tarczy?


Airforce.
http://www.airgunsofarizona.com/AirForceMain.htm
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-11-2015, 19:20   

piotrkw napisał/a:
al_fik napisał/a:
a może nic mi nie grozi i wszystko zrobiłem super?


Niestety wg naszego chorego w takich przypadkach prawa , grozi . Prawo do odstrzału wałęsających się bez właściciela psów maja tylko myśliwi i o ile wiem to poza terenem zurbanizowanym. Jak nie masz światków to kiepsko . Dodatkowo nie dałeś się pogryść tylko nie dopuściłeś go do siebie . Beznadzieja :ping: Towarzystwo Ochrony Zwierząt zrobi wszystko byś trafił do pierdla :ping:

Otóż nasze prawo w takiej sytuacji uznało by że to "stan wyższej konieczności", i w nim następuje podział dóbr. chodzi o poświęcenie dobra o mniejszej wartości. Jeśli pies zaatakuje mnie ( i pogryzie ) to RACZEJ :) mogę go, broniąc się zastrzelić.
Jeśli pies zaatakuje wiaderko na śmieci, to ono stanowi mniejszą wartość niż pies i nie wolno go zastrzelić ...pomimo ataku. Ilu posiadaczy w takiej sytuacji to rozgraniczy? i nie strzeli?
Broń to odpowiedzialność, ale wszyscy to mają w dupie :aaa:
Pamiętacie Gościa który parę lat temu poczęstował nożem w udo złodzieja uciekającego z jego terenu po wycięciu choinki. Złodziej dostał w tętnicę i daleko nie uciekł, a Właściciel owej choinki zeznał, że działał w warunkach obrony koniecznej... zaatakował na ogrodzeniu uciekającego ( a więc od a nie do ) złodzieja i sąd go uniewinnił choć Gość działał z zemsty a nie w obronie własnej. Podobnie było z Tą od transformatora
Jakby ość miał kałacha na legalu to rozwalił by złodzieja od razu nie bawiąc się w półśrodki i przy okazji może by trafił parę dodatkowych osób no bo miał prawo złodziej przyszedł Go okraść, no nie

[ Dodano: 22-11-2015, 19:23 ]
jaros4 napisał/a:
Od strzelania z dmuchałek PCP nudniejsze jest tylko obieranie kartofli :bee;


to zależy od poziomu umiejętności :hihi-:
wsadź pięć strzałów w to kółeczko w środku tarczy ... cztery się da ale to piąte za chiny nie chce wejść :ping:

[ Dodano: 22-11-2015, 19:28 ]
Cytat:
Z drugiej strony, smiem twierdzic, ze gdyby w teatrze w Paryzu, znalazlo sie 10-20 ludzi z bronia, liczba ofiar moglaby byc bardziej ograniczona.


w Stanach, pewnie nie we wszystkich są organizowane targi/kiermasze na których można kupić właściwie każdą broń lekką w sposób uniemożliwiający szybką weryfikację kupującego. Nie boicie się, że po takim zakupie strzelanina paryska to będzie mały pikuś?[/quote]
 
 
Morox25 


Stopień: mam
Kraj:
Germany

Wiek: 52
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 90
Skąd: Barlinek/Hamburg
Wysłany: 22-11-2015, 21:14   

Tak slucham wypowiedzi kolegow i kazdy ma troche racji. ale dajmy na ten przaklad Szwajcarie.Gdy okres rezerwy kończy się, żołnierz ma prawo zachować swoją własną broń i inne rzeczy ze swojego ekwipunku. W razie zatrzymania broń trafia do wytwórcy gdzie zablokowywana jest jej funkcja ognia ciągłego i staje się bronią samopowtarzalną.
Rząd szwajcarski sponsoruje ćwiczenia oraz zawody strzeleckie, zachęcane są zarówno kobiety jak i mężczyźni. Sprzedaż amunicji, włączając naboje Gw Pat.90 do karabinów Sig jest subwencjonowana przez rząd Szwajcarii. i ???????? Jakies zamachy????? Strzelaniny????
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-11-2015, 21:21   

i zestaw to ze społeczeństwem w którym wyższym się staje poprzez poniżenie innego, cwaniactwo najwyższą cnotą ...
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 22-11-2015, 21:57   

Niby tak. ale jest iluś tam strzelców sportowych i jak pisałem wcześniej 115.000 myśliwych i problemu z bronią nie ma. (ba, problem z bronią jest, ale w służbach mundurowych!!!)
Skąd to przeświadczenie, że byłoby, gdyby udostępnić broń szerszej grupie na określonych zasadach? Gdzie zamiast udowadniać "po co" udowodniałby że "może", bo spełnia warunki.

Jest obecnie pełen dostęp do broni CP i jakoś ludzie nie strzelają się po ulicach w samo południe. Broń tania nie jest, pierwszy lepszy leszczu i tak jej nie kupi. Ten co kupi, pewnie będzie nieźle się pilnował, by swym zachowaniem, nie doprowadzić do sytuacji cofnięcia zezwolenia, którego uzyskanie niby formalność, ale łatwo utracić w określonych przypadkach złego zachowania.
Ostatnio zmieniony przez Nuroslaw 22-11-2015, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-11-2015, 22:32   

CP się nie nadaje, za duży poziom komplikacji. Nóż jest lepszy ...
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 22-11-2015, 23:15   

Moze wracajac do tematu: Moze ktos podpowiedziec, co jest lepsze zeby zaczac dziurkowac papier: .45 acp, .40 s&w czy 9 para?

;)
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-11-2015, 23:28   

Jeśli to ma być bojowy kaliber to z rzeczy dostępnych 9 para w wersji poddzwiękowej ( najmniej szarpie ) miło sie strzelało z amunicji Mesko bezpłaszczowej ( czyszczenia w cholerę )
ale najmilej z rewolweru Toz 36 , to był gazoszczelny rewolwer systemu naganta. Amunicja w całości kryta podobnie jak S&W 32 tylko dłuższa i łuska zwężona w kierunku wylotu - jutro spróbuje poszukać opisu kalibru. W każdym razie ten rewolwer to był istny bicz boży - gdzie się na tarczy wskazało tam była pięknie wycięta dziurka. nawet w latach `90 amunicja do niego byla rarytasem, obecnie nie produkowana w wersji bezpłaszczowej, współczesną robi fiocchi ... ale szarpie bo pełnopłaszczowa :(

Natomiast jeśli tylko do kartonu i dostępna to polecam coś na 32 S&W, bardziej pistolet niż rewolwer
Ostatnio zmieniony przez al_fik 22-11-2015, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 23-11-2015, 07:07   

martin napisał/a:
Moze wracajac do tematu:


9 Para . Dostepna , niedroga ( wbrew pozorom ważne , jak idzie wiaderko w jeden dzień ;-) )
Do treningu polecam amunicje powlekaną ( śmiesznie wygląda pocisk w kolorze niebieskim , albo różowym ) nie brudzi lufy i ogranicza mocno jej zużycie . Ze strzeladeł polecam Glocka , kilka modeli do wyboru , ale generalnie każdy dobry ( powiedzmy po małym dopracowaniu ;-) ) . Cena niewygórowana , dostepność części bardzo dobra , jak dla mnie najlepszy wybór . Ale musiałbyś spróbować najlepiej strzelić z kilku typów pistoletów i samemu zadecydować. Bo często to bardzo osobisty wybór z czego strzela się najskuteczniej i który najbardziej "leży" w ręku.
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 23-11-2015, 08:25   

al_fik napisał/a:
CP się nie nadaje, za duży poziom komplikacji. Nóż jest lepszy ...


W czym za duży poziom komplikacji? Jak już załadujesz, to jest tak samo. Wyciągasz z kabury i strzelasz (wszelkie kapiszonowce). W przypadku rewolweru, niewypał, to naciskasz spust drugi raz, bęben się obraca.
Przeładowanie? No problem, odciągasz kurek do połowy, wyciągasz oś, podmieniasz bębenek na załadowany i strzelasz dalej.
nie każdy CP tak ma, ale przecież CP nie stoi skałką, zamkiem kołowym czy lontowym.

Tu masz przykład. Spotykają się i są gotowi:


Nóż jest lepszy do ataku, ale nie obrony. Wiem, bo sam kiedyś walczyłem na noże.
Ostatnio zmieniony przez Nuroslaw 23-11-2015, 08:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 23-11-2015, 10:31   

piotrkw napisał/a:
wbrew pozorom ważne , jak idzie wiaderko w jeden dzień

W moim klubie panuje religia elaboracji. Pytanie o jej oplacalnosc odstawiam w tej chwili. Z tego co zauwazylem - training to 4..5 pudelek (200..250).

piotrkw napisał/a:
Do treningu polecam amunicje powlekaną

Mozesz dac linka na przyklad?

piotrkw napisał/a:
Ze strzeladeł polecam Glocka

W tej chwili M1911 jakos bardziej mi sie podoba, ale doswiadczenie mam jak po egipskim OWD :)
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 23-11-2015, 11:59   

TU masz viagrę czy jak kto woli smerfy
 
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 23-11-2015, 14:10   

Tak troszkę poza tematem.
Zapotrzebowanie do Prezydenta odnośnie referendum w sprawie prawa do powszechnego posiadania broni.
>>>KLIK<<<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed