Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykrywacze metalu.
Autor Wiadomość
Legendyogger 


Stopień: rozwojowy
Kraj:
Poland

Wiek: 33
Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 332
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-11-2010, 00:11   Wykrywacze metalu.

Witam,
chciałbym zakupić sobie prosty wykrywacz metalu (ok. 250 zł), interesują mnie monety, łuski itp. tak ok. 25 cm głębokości - max.

Polecilibyście mi jakiś konkretny sprzęt ???
Proszę o odpowiedzi ;)
Pozdrawiam
 
 
atego815 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 58
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 143
Skąd: Pszczólki k/Gdanska
Wysłany: 07-11-2010, 13:37   

Za taką kwotę to będzie ciężko. Będzie to sprzęt do wykrywania płytko zalegających czołgów,względnie jeżeli w wodzie,to łodzi podwodnych. :hihi-:
A tak serio,to żeby coś trafić,zapału nie stracić to licz 500zl za używkę.Poczytaj na Odkrywcy.
I nie ruszaj niczego prócz tych monet i łusek!! Żebyś miał czym butlę odkręcić.... ;OK;
 
 
 
przemo 


Stopień: mierny
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 110
Skąd: Langendorf
Wysłany: 07-11-2010, 16:05   

kup złożonego jabla na allegro albo jesli masz troche zdolnosci elektronicznych zestaw do samodzielnego złożenia. Na początekdo militarki super sie sprawdza a jak załapiesz temat to kupisz cos ciekawszego ale to juz za ciekawsze pieniądze. pozdrawiam
 
 
 
yankes76 


Stopień: 2
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Fordon
Wysłany: 07-11-2010, 20:19   

na kolorek kup garreta ace 150 lub 250 , 150 bedzie tańszy...za 300 moze wyrwiesz na all...
 
 
jacekvw 



Kraj:
Saint Kitts and Nevis

Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 336
Skąd: Szczecin ek
Wysłany: 17-05-2011, 20:56   

a sa jakieś wykrywacze do zastowowań podwodnych (coś na styl echosondy)
 
 
atego815 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 58
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 143
Skąd: Pszczólki k/Gdanska
Wysłany: 17-05-2011, 21:38   

Aż takie chcesz? Takich to używa Ballard . Ale kosztują kosmiczne pieniądze. Do normalnych zastosowań jest kilka modeli. Są to w sumie normalne wykrywki,ale super uszczelnione. Ceny 2-3-4tyś...
 
 
 
Onyks 


Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 18-05-2011, 06:35   Re: Wykrywacze metalu.

Witam,
Legendyogger napisał/a:
Witam,
chciałbym zakupić sobie prosty wykrywacz metalu (ok. 250 zł), interesują mnie monety, łuski itp. tak ok. 25 cm głębokości - max.

Troszkę niż więcej siedzę w temacie :ping: , piszczałka za 250 prl-ek, nie znajdziesz nic :buuu: chyba że przedmiot jest 3cm pod powierzchnią. Kanarek (250) jest dobrym wykrywaczem na kolorek - monetki, plomby, medaliki itp :ok2: Wady - bardzo słaba dyskryminacja :buuu: co ma olbrzymie znaczenie w zaśmieconym terenie...
Co do sprzętu podwodnego to ja używam Fishera Cz 21 wykrywacz bardzo prosty w obsłudze niestety baterio żerny :buuu: :buuu: :buuu: A efekty hmmm :ping:


Pozdrawiam :pa:
 
 
jacekvw 



Kraj:
Saint Kitts and Nevis

Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 336
Skąd: Szczecin ek
Wysłany: 19-05-2011, 18:30   

zagłębiam się powoli w temat wiec pare pytań:
sa urzędzenia do zamontowania na łodzi i takie co się pływa z nimi pod wodą?
może macie jakieś linki do tego typu sprzetu
cena 2-3 tys jest jeszcze do przyjecia pod warunkiem ze są to PLNy :)
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 19-05-2011, 18:40   

Coś co się ciągnie za sobą to najczęściej sonar.
Ja swój mam dodatkowo "uzbrojony" w magnetometr, ale to nie to samo co wykrywacz metali :)
 
 
 
yankes76 


Stopień: 2
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Fordon
Wysłany: 19-05-2011, 19:23   

Onyks napisał/a:
Kanarek (250) jest dobrym wykrywaczem na kolorek - monetki, plomby, medaliki itp :ok2: Wady - bardzo słaba dyskryminacja

.. no to bym się kłócił, chodziłem z nim 3 lata i b.dobrze się sprawował jedyni minus to taki że jest płytki max 20cm, obecnie chodze z teknetiksem omegą i chociaż 4 razy droższy to dyskryminacja podobna....
 
 
atego815 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 58
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 143
Skąd: Pszczólki k/Gdanska
Wysłany: 19-05-2011, 19:41   

Tu do zamontowania na łodzi
http://allegro.pl/echoson...1576370345.html

A tu do pływania nurem...
http://www.viking.waw.pl/...&producent_id=3

Jeżeli takie coś masz na myśli..
Pierwsze do wykrywania np. u-botów, drugie nawet biżuteria.
To tylko przykłady. Jest sporo fajnych, kwestia drobnych :-)
;OK;
 
 
 
Onyks 


Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: Kobyłka
Wysłany: 20-05-2011, 07:20   

Witam,
yankes76 napisał/a:
Onyks napisał/a:
Kanarek (250) jest dobrym wykrywaczem na kolorek - monetki, plomby, medaliki itp :ok2: Wady - bardzo słaba dyskryminacja

.. no to bym się kłócił, chodziłem z nim 3 lata i b.dobrze się sprawował jedyni minus to taki że jest płytki max 20cm, obecnie chodze z teknetiksem omegą i chociaż 4 razy droższy to dyskryminacja podobna....

Ja jeszcze do tej pory mam 250-kę :ok2: ale spróbuj z nią pochodzić po karpackich lasach i poszukać grubszego zwierza w polu Łusek...lub denarków na zaśmieconym mazowieckim polu :buuu:
Mam jeszcze XLT i nową spectrę do testów :20: :20: :20:
A i takie wspomnienie :ping:

Pozdrawiam
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-05-2011, 09:46   

Kiedyś na Forum ogłaszał się ktoś kto próbował robic podwodne wykrywacze.
 
 
 
jacekvw 



Kraj:
Saint Kitts and Nevis

Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 336
Skąd: Szczecin ek
Wysłany: 20-05-2011, 19:54   

z echosondą pływamy, nistety nie zawsze wszystko jest na powierzchni dna, takiego ubota czy kanonierke znajdziesz bez problemu, natomiast z samolotem może być już gorzej
a dopiero wtedy manualne skanowanie dna
jakoś nie wyobrażam sobie pływania z takim ręcznym wykrywaczem po kwadracie 300x300m - zeby sprawdzić jakiś podejrzany zaczep
magnetometr chyba czegoś takiego szukam - a jak to wygląda w praktyce?

chyba każdy by chciał mieć taki dziewiczy wraczek - wrażenia bezcenne
Ostatnio zmieniony przez jacekvw 20-05-2011, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cashu 

Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-09-2013, 23:17   

Witam
Od jakichś 10 lat siedzę w wykrywaczach a od paru miesięcy też czasem pod wodą :)
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania, a najpierw wrzucę kilka informacji:

Sądzę iż na łódkę nadało by się coś takiego:
http://www.proscan.gliwic...topic.php?t=888

Jeśli byłby sygnał to wtedy dajemy nura z bardziej wysublimowanym sprzętem:
coś z tego (już ktoś wrzucił adres):
http://www.viking.waw.pl/...owanie=podwodne
jeśli używane to uważać bardzo na szczelność podwodnych wykrywek- ja kupiłem w tym roku nowy ze sklepu i też był problem ze szczelnością... na szczęście wymiana na gwarancji była, ale jeden sezon w plecy ;)

Jeśli sama plaża to tak jak ktoś już napisał: najniżej co się opłaca kupować to garret ace 150 albo 250 - na moniaki na plaży czy polu jak znalazł.

Unikać należy wszystkich sprzętów których symbol zaczyna sie na MD a potem kilka cyfr - chinska tandeta!
 
 
Kurpiel 


Stopień: P1, PN1, PL1, SS
Kraj:
Poland

Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: 07-10-2013, 08:18   

a co z legalnościa takich poszukiwan?
 
 
Bartłomiej Grynda 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Gru 2002
Posty: 307
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 07-10-2013, 08:36   

Pierwsza sprawa to teren na którym szukasz. Powinno się uzyskać zgodę właściciela . Np pole które należy do jakiegoś rolnika,las prywatny lub należący do Lasów Państwowych, jezioro lub rzeka. Nie istnieją tereny bez właściciela. W Lasach Państwowych można w uzasadnionych przypadkach uzyskać zgodę.Brałem udział w poszukiwaniach w okolicach Walimia. Lasy wydały zgodę na poszukiwania, wjazd samochodów i samobieżnej wiertnicy (na gąsienicach, waga ponad 20 ton). W przypadku rolnika można go spytać o pozwolenie i zaproponować wspólne poszukiwanie. Potem wystarczy przeszukać z nim rowy przy drodze i po znalezieniu 50 szt. gwoździ, kapsli, puszek itp. po pół godziny wróci sobie znudzony do domu.
Bartłomiej Grynda
Gralmarine
 
 
cashu 

Stopień: P1
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-10-2013, 10:22   

http://forumprawne.org/pr...wykrywacza.html
 
 
JacekKG 


Stopień: hydrox
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 959
Skąd: Blisko brzegu
Wysłany: 07-10-2013, 19:11   

Nie gadamy tylko wraki rozkradamy :)
 
 
Abo 


Stopień: AOWD IANTD deep
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 242
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-10-2013, 07:58   

Moja opinia dotyczy oczywiście postępowania dozwolonego przez prawo.

Nie istnieje prawo do jedynej moralności, choć większość ludzi prawem kaduka sobie takie przyznaje. Moralność grup społecznych także zmienia się z czasem. Zabieranie "pamiątek" z odwiedzanych miejsc moralnie może być naganne - np. w naszej społeczności, w innych społecznościach moralność może pozwalać na chlubienie się wydobyciem "pamiątki".
Czyżby Cousteau nie miał "pamiątek" w domu?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed