Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
latarka nurkowa na baterie
Autor Wiadomość
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 21-07-2013, 00:14   latarka nurkowa na baterie

Witam wszystkich poszukuje latarki nurkowej punktowej o dużej mocy zasilanej bateriami , chciałbym by była maksymalnie lekka tak by mogła być używana w podróżach i jako doświetlenie do aparatu fotograficznego bądź go pro cena do której bym się chciał zmieścić to około 300 zł
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 21-07-2013, 04:01   

tecline us 15 jest świetną latarką, z naprawdę mocnym swiatlem, nie znam tylko jej wagi.

Ale nie wiem, czy nie masz sprzecznych oczekiwań - nie fotografuję, nie kręcę filmów, natomiast często je oglądam z komentarzem dotyczącym sposobu doświetlania i światło punktowe nie nadaje się raczej do doświetlania do zdjęć, wręcz psuje efekt- tu byłoby potrzebne światło szerokokątne.
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 21-07-2013, 09:53   

Z tego co widziałem us 15 ma szeroki snop światła na pierwszym metrze potem zostaje tylko waski snop światła wiec powinno być ok poza tym chce jej używać do podświetlenia tylko bliskich obiektów około właśnie metra może mniejszej odległości:-)
 
 
gringo 


Stopień: AD Deco Vision, mkVI
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 572
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2013, 18:12   

luka napisał/a:
Z tego co widziałem us 15 ma szeroki snop światła na pierwszym metrze potem zostaje tylko waski snop światła wiec powinno być ok

US15 ma wezsze swiatlo 8* i druga poswiate 12*
z ta moca bym nie przesadzal ma moze 800-900 lumenow - co nie czyni jej specjalnie wyjatkowa z tym, no i jest jest duza wiec nie wiem jak zamierzasz sobie doswietlac taka latarka
ja sie na fotografi podwodnej nie znam, ale latarki typu US15, i inne ktore daja powiedzmy 800lumeno w okolo 8* na 1 metrze raczej zepsuja niz poprawia.
LFM ma w swojej ofercie latarke video 3XPG mini ktora jest mala porczna lekka i bedzie dobrze oswietlala obiekty do 1m no ale nie jest punktowa - bo takich sie chyba do foto video nie stosuje?!
 
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 21-07-2013, 18:50   

Z tym ze jeśli będą złe warunki chce doświetlić sobie dany obiekt czy to od spodu tworząc podświetlenie obiektu czy tez z jakiejkolwiek innej strony, natomiast nadal oczekuje na propozycje sprzętu mieszczącego się w granicach około 300 zł powiem szczerze ze to czy latarka na 10 czy 20 cm nie robi mi żadnej różnicy bo mam duże dłonie wiec wolę mieć rzecz która mi się w nich nie zgubi :-)
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 21-07-2013, 19:02   

ja widziałam tecline pod wodą i chociaż aktualnie nie planowałam zakupu kolejnego backupu- już się łamię :) koszt to 300-320 zł i sprawdziłam wagę- ok 180 gr bez baterii, jesli dobrze pamietam, wiec raczej niezbyt cięzka. Porównywałam ją pod wodą ze swoją l4m 3XPG i ma - moim zdaniem- sporo mocniejsze światło- oprócz tego, że także inne skupienie :)

i też uwazam, ze latarki normalnej wielkości są wygodniejsze w użyciu, niż wersje mini :)
 
 
krzys76 


Stopień: owd ...
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 145
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21-07-2013, 20:29   

Witam
Moze ta sie nada mysle ze za 300 jakas uzywana sie znajdzie
http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=33297
Pozdrawiam
 
 
gringo 


Stopień: AD Deco Vision, mkVI
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 572
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2013, 20:36   

lozerka napisał/a:
moim zdaniem- sporo mocniejsze światło- oprócz tego, że także inne skupienie

w najlepszym wypadku takie samo tylko głowny punkt w us15 to 8* a w 3xpg 16* - stad wrazenie lepszego oswietlenia - tylko 8* z 1m to punkt o 28 cm srednicy wiec w kadrze bedzie albo przeswietlony albo po bokach bedzie niedoswietlone - wydaje mi sie ze powinien wybierac szerszy kat dla oswietlenia wideo
luka napisał/a:
szczerze ze to czy latarka na 10 czy 20 cm nie robi mi żadnej różnicy bo mam duże dłonie wiec wolę mieć rzecz która mi się w nich nie zgubi

mniejsza latwiej przymocujesz np do aparatu, maski, kasku etc - jak bedziesz robil zdjecie jedna reka a w drugiej bedziesz doswietlal to nie bedzie specjalnie wygodnie i moze sie okazac ze bedzie to dosc karkolomne - ale Twoj wybor :) do 300 zł ciezko bedzie znalezc cos zwlaszcza ze wg mnie zle celujesz (o katach swiecenia mowie) ale w tej cenie szukajac i do tego i do tego to raczej azon nie tecline
 
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 21-07-2013, 21:07   

Co do kątów: może rozproszyć dyfuzorem? (zerknij np. tutaj)
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 21-07-2013, 21:40   

Dzięki za podpowiedz jako że lubię czasem majsterkować pewnie jak będę miał już latarkę to będę coś takiego tworzył :-)
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 22-07-2013, 09:14   

Mam Tecline us-15 i świeci tak samo mocno jak 4-diodowy palnik Ammonite. Zapytam o model jutro na nocnym. Zapłaciłem 190zł.
 
 
S-E-B 

Stopień: AOWD, Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 63
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 22-07-2013, 10:16   

luka,

mam US-15 i GoPro i niestety bez dyfuzora jest to porażka. Zamówiłem ten z linka Ptja i zobaczymy jaka będzie poprawa.
 
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 22-07-2013, 10:40   

Pytanie gdzie masz kamerę jak kręcisz filmy , ja sądzę ze dyfuzor który rozbije silne światło powinien być z góry tak by dać lepsze światło całkiem ciekawe może być też podświetlenie od dołu które może ładnie rozświetlić rybę od dołu takie rzeczy ja stosowałem i stosuje w fotografii i się sprawdziły pewnie przy filmie z go pro czy aparatu foto pod woda
 
 
S-E-B 

Stopień: AOWD, Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 63
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: 22-07-2013, 11:42   

Kamerkę mam zamocowaną na latarce (kamera u góry, światło od dołu). Pomijając umiejscowienie to wg mnie ta latara ma za mocne swiatło (skupienie) i w wodzie to bardzo widać, a jak jeszcze w wodzie są jakies drobinki to masakra. Zobaczymy co i jak zmieni dyfuzor.
Ostatnio zmieniony przez S-E-B 22-07-2013, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 22-07-2013, 12:31   

Mleczny dyfuzor zrobi z skupionego światła ładne światło ''szerokokątne'' syf pływający w wodzie będzie lub powinien być mniej widoczny natomiast zasięg latarki się znacząco zmiejszy natomiast przy użytkowaniu w wodzie z kamera to powinno się fajne sprawdzić podobnie jak w wąskich przestrzeniach gdzie chcemy oświetlić duża przestrzeń ale na krótkim dystansie :-)
 
 
gringo 


Stopień: AD Deco Vision, mkVI
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 572
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2013, 19:51   

US 15 - w Divezone 315 zl + przesyłka
do tego dyfuzor - czyli strata swiatla
efekt - nie wiadomo ale najwazniejsze "oszczednosci"
sprawdzona latarka dedykowana z przegubem kulkowym 389 zł
 
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 22-07-2013, 20:28   

Hmm co do us 15 i dyfuzora to nie widzę z tym problemu zeby taki sobie samemu zrobić jeśli ktoś chce co do ceny to us 15 moge miec za 299 bo maja ja w pobliskim centrum nurkowym jeśli ktoś ma lepsza propozycje to smiało byle mieścił w Kryteriach ktore podalem
 
 
gringo 


Stopień: AD Deco Vision, mkVI
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 572
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2013, 20:50   

luka napisał/a:
us 15 moge miec za 299

to juz wiadomo za ile mozna ja miec :P
 
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 22-07-2013, 21:02   

W takim razie podaj przykład latarki która ma podobna moc w cenie do 300 zl
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 22-07-2013, 21:10   

luka napisał/a:
W takim razie podaj przykład latarki która ma podobna moc w cenie do 300 zl

A może być prawie 2x więcej mocy za jakieś 7% więcej? Azon 2000.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed