Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
olympus tg2
Autor Wiadomość
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 22-07-2013, 11:44   olympus tg2

Witam poszukuje osób które posiadają w/w aparat najlepiej z dedykowana obudowa i mogą się podzielić jakimiś zdjęciami gdyż zastanawiam się nad zakupem a chce mieć fajne zdjęcia i filmy z pod wody a większych głębokościach jeśli macie inne propozycje to walcie śmiało limit ceny to około 2300 a wymagania małe i lekkie żeby można było mieć go zawsze z sobą mam dwie lustrzanki które pod wodę są zbyt drogie by je zamoczyć poza tym nie chce pod wodą się przeciążać sprzętem
 
 
tOmki 



Stopień: PADI, CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 482
Skąd: Pomorze
Wysłany: 22-07-2013, 12:45   

Zależy na czym ci bardziej zależy - foty czy video, bo jak video to bierz GoPro HD HERO3 (obudowa w komplecie do 60m).

GoPro HD HERO3 Black Edition - 1799
Resztę kasy przeznaczysz na akcesoria
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 22-07-2013, 13:15   

Mam go pro hd hero poprzednia generacja :-) filmy mogą być muszę tylko zmienić obudowę na ta z płaską soczewką
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-08-2013, 19:28   Re: olympus tg2

Ja mam tego Olka, tylko bez dedykowanej obudowy.
 
 
 
yankes76 


Stopień: 2
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Fordon
Wysłany: 12-08-2013, 20:13   

Film nagrany 2 tygodnie temu TG-2 bez obudowy (pierwszy mój film:) :
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Ostatnio zmieniony przez yankes76 12-08-2013, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-08-2013, 07:17   

Nie masz problemow z ostroscia w trybie filmowania? Np. moj TG-2 lubi ja zgubic na pol sekundy w czasie filmowania.
 
 
 
yankes76 


Stopień: 2
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Fordon
Wysłany: 13-08-2013, 17:47   

tak, zauważyłem że gubi momentami ostrość, np. jak za szybko poruszam aparatem.
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-08-2013, 19:38   

A brales go moze ponizej 15m? Bo mnie kusi... :)
 
 
 
yankes76 


Stopień: 2
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Fordon
Wysłany: 13-08-2013, 20:30   

..to opisz jak się sprawował..:)

gdzieś czytałem ze testowali go na 20m, ma manometr to pewnie ma pamięć, w razie uszkodzenia z gwarancji nici.:)
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 13-08-2013, 20:58   

Dzieki za info kusi mnie ten aparat bo chcialbym miec jakies fajne foty z pod wody szczegolnie ze w planach mam egiptowo ewentualnie inne fajne nurkowe miejsce
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-08-2013, 21:08   

yankes76 napisał/a:
..to opisz jak się sprawował..:)

gdzieś czytałem ze testowali go na 20m, ma manometr to pewnie ma pamięć, w razie uszkodzenia z gwarancji nici.:)


Mysle, ze jakiekolwiek zalanie to nici z gwarancji. Zawsze Ci moga powiedziec, ze nie dopelniles obowiazku sprawdzenia szczelnosci albo ze jakis paproch sie zaplatal na uszczelce. Z gory raczej przegrana sprawa.

Mnie ten aparat np. zaczal terkotac podczas nagrywania i slychac to na filmie. Wyciagnalem z przykladowego filmu kawalek dzwieku i i wyslalem im mailem do oceny. Odpowiedzieli, ze to terkotanie jest wynikiem dodatkowych uszczelnien w korpusie. Z tym, ze wczesniej przez pol roku uszczelnienia jakos nie dawaly takiego "efektu". Szczescia zycze z reklamowaniem zalanego aparatu :)

Za jakis czas na pewno poplyne glebiej i dam znac co i jak. Obawiam sie troche o OLEDa, bo juz od 6-7m dociska do niego szybke, samo uszczelnienie IMHO powinno wytrzymac wiecej niz 15. Zobaczymy.

[ Dodano: 13-08-2013, 22:17 ]
luka napisał/a:
Dzieki za info kusi mnie ten aparat bo chcialbym miec jakies fajne foty z pod wody szczegolnie ze w planach mam egiptowo ewentualnie inne fajne nurkowe miejsce


Na mojej stronie www masz troche fot z Egiptu z TG-2 (z Marsa Alam). Czesc z nich ma poprawiany potem kontrast/gamme. Z persektywy czasu nie jestem juz pewien, czy bym kupil jeszcze raz ten aparat.
Ostatnio zmieniony przez xaltuton 13-08-2013, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 13-08-2013, 21:54   

A co bys zaproponowal do focenia pod woda :-)
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 13-08-2013, 22:05   

luka napisał/a:
A co bys zaproponowal do focenia pod woda :-)


Z kompaktow wodoszczelnych to w sumie chyba najlepszy wybor (przynajmniej taki byl pol roku temu), ale teraz bym chyba pomyslal nad uzywanym normalnym aparatem i dodatkowej obudowie.
 
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 13-08-2013, 22:13   

Mam rozumiec ze cos z kompatkow z dedykowana obudowa no w sumie tez sie nad czyms takim zastanawiam tylko pytanie co sprawdzi sie najlepiej pod woda , dobry obiektyw i matryca tym sposobem poszukiwania zaczynaja sie na nowo :-)
 
 
tomekjew 

Kraj:
Poland

Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 10
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 14-08-2013, 04:52   

Ja mam starszą wersję TG 820 sprawował się dobrze do czasu kiedy zabrałem go do basenu Nemo w Belgii wytrzymałość ma do 10m do 15m było ok ,ale zszedłem z nim na 33m niestety woda się do niego dostała po wyjściu z wody z powrotem się uszczelnił i woda nie chciała się z niego wydostać odesłałem do serwisu opisałem że stało się to na basenie i jakie było moje zdziwienie jak przysłali nowy aparat :) . Teraz dokupiłem do niego obudowę i schodził ze mną na 43m i jest ok.
pozdrawiam
Dodam tylko że obudowa kosztowała prawie drugie tyle co aparat.
Ostatnio zmieniony przez tomekjew 14-08-2013, 04:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 14-08-2013, 06:49   

luka napisał/a:
Mam rozumiec ze cos z kompatkow z dedykowana obudowa no w sumie tez sie nad czyms takim zastanawiam tylko pytanie co sprawdzi sie najlepiej pod woda , dobry obiektyw i matryca tym sposobem poszukiwania zaczynaja sie na nowo :-)


Glowna zaleta TG-2 to jego wodoszczelnosc i jasne szklo, poza tym to zwykly sredniak. Ale jak zechcesz uzywac go glebiej, to i tak bedziesz skazany na dedykowana obudowe. A skoro juz masz tyle kasy na nia wylozyc, to IMHO lepiej kupic inny kompakt (np. zapisujacy bezposredni zrzut matrycy do RAWow, nie majacy problemu z trzymaniem ostrosci itd) i do niego dopiero obudowe...

[ Dodano: 14-08-2013, 07:53 ]
tomekjew napisał/a:
Ja mam starszą wersję TG 820 sprawował się dobrze do czasu kiedy zabrałem go do basenu Nemo w Belgii wytrzymałość ma do 10m do 15m było ok ,ale zszedłem z nim na 33m


Na 33m... :) To raczej mozna bylo przewidziec efekt...
 
 
 
tomekjew 

Kraj:
Poland

Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 10
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15-08-2013, 13:06   

przewidziałem efekt , ale szkoda mi było czasu żeby wychodzić i odłożyć aparat tym bardziej że wchodzi się tam na sygnał i wychodzi na sygnał
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 15-08-2013, 13:31   

Czytałem wczoraj test aparatu zx2 z olimpusa to z tego co sie dowiedzialem jest to najlepszy kompakt z serii zaawansowanych aparatow pytanie tylko czy ma ktos filmy z niego z pod wody albo jakies zdjecia
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-08-2013, 19:07   

Pisze z Hanczy z komorki wiec bedzie krotko. Bylem z TG-2 na 20 metrach 2x. Nic zlego
sie nie stalo, przyciski dzialaly prawidlowo i sie nie poblokowaly. Istotne jest, zeby
na uszczelkach przed zamknieciem nie bylo nawet kurzu.
 
 
 
luka 

Stopień: aowd deep eanx navi
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 90
Skąd: katowice
Wysłany: 16-08-2013, 19:48   

Hmm ciekawe masz moze jakies zdjecia z tego aparatu jesli bedziesz mogł wrzuć je tutaj chętnie je zobacze :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed