Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ocieplacz Kwark Power Stretch NAVY czy ktoś używał?
Autor Wiadomość
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 15-09-2015, 15:43   

po 40 nurkowaniach - stan bez zmian tak jak po pierwszym.
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 15-09-2015, 17:44   

po ok. 50 - 60 nurkowaniach, przy tym prany ca po każdym intensywnym nurkowo weekendzie (mam trochę fobię ;-) ), ocieplacz wygląda jak nowy :papa:
 
 
jacekp00 


Stopień: mniej niż początkują
Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 136
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-09-2015, 06:08   

pomorzanka napisał/a:
ocieplacz wygląda jak nowy


cały ? mam na myśli sznureczki ? też są jak nowe ?? czy jednak wyglądają jak sznurówka z glana ?
 
 
woland66 



Stopień: zagłębiający się
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 295
Skąd: wola
Wysłany: 16-09-2015, 07:56   

po około 50 nurkowaniach zachowuje swoje właściwości termiczne i fizyczne, sznurki także są ok
jestem baaaaaaaaaardzo zadowolony i polecam
do nurkowań z długim czasem w zimnej wodzie( marcowy Bałtyk 4 stopnie w pełnym zakresie głębokości) dokupiłem docieplenie torsu
 
 
 
jacekp00 


Stopień: mniej niż początkują
Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 136
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-09-2015, 08:18   

woland66 napisał/a:
po około 50 nurkowaniach zachowuje swoje właściwości termiczne i fizyczne, sznurki także są ok
jestem baaaaaaaaaardzo zadowolony i polecam


też jestem zadowolony i bardzo polecam - tylko te nieszczęsne sznureczki u mnie po roku zrobiły się mega długie (ogromnie) chyba je po prostu utnę bo wygląda to fatalnie. Poza tym z samego ocieplacza jestem mega zadowolony, elastyczny, nie pancerny, miły - bez żadnego docieplenia 80min woda około 4stopni i nadal komfort termiczny.
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2015, 12:39   

Ok, dzięki za odzew. Napiszcie mi jeszcze proszę, jakiej bielizny używacie i jakie skafandry - powłokowe czy neoprenowe ?. Zaczynam się skłaniać do zakupu tego ocieplacza... Ja używam Teclina 290 i w zimnej wodzie marznę po kilkunastu minutach. Echhh, kiedyś nie marzłem zachowując dynamiczną pływalność i aktywny trym...
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 16-09-2015, 14:26   

używam skafandra zcordury i brubeck extreme i tak jak inni jestem mega zadowolony z kwarka.
Godzinny nurek nie stanowi problemu a dodam ze lekko podcieka mi skafander na zamku ale o tym czy jestem zalany czy nie dowiaduje sie dopiero jak zdejme skafander. Kwark izoluje nawet jak jest mokry.
 
 
woland66 



Stopień: zagłębiający się
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 295
Skąd: wola
Wysłany: 16-09-2015, 16:27   

cordura + brubeck extreeme merino, bielizna doskonałą termicznie, lecz za taką kasę bardzo mało trwała
do roku piałem z zachwytu a po 1,5 roku mam pierwsze oznaki rozpadu :( (kilka małych dziurek, może dlatego, że z pazerności kupiłem kalesony 2 gatunku w necie), ale i bielizna Piórka eksploatującego ją naprawdę intensywnie wygląda jak by dogoniła go wataha głodnych wilków(ma 1 gatunek)
obchodziłem się z nią jak z "jajkiem", coś mi się zdaje, że następna też będzie z Kwarka, bo i rękawiczki się sprawdzają :)
Ostatnio zmieniony przez woland66 16-09-2015, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 16-09-2015, 16:43   

Bielizna z merynosa Devold expedition
Suchy DUI TLS 350
Na zimę dokupiłem Kwarka ocieplacz letni idealny jako bielizna zimowa
Ostatnio zmieniony przez Scaner 16-09-2015, 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-09-2015, 17:11   

Scaner napisał/a:
Bielizna z merynosa Devold expedition
Suchy DUI TLS 350
Na zimę dokupiłem Kwarka ocieplacz letni idealny jako bielizna zimowa


daj znać jak się będzie sprawował, własnie myślę o kupnie tej koszulki, jest dużo grubsza niż bielizna?

muszę też chyba podjechać do kwarka i pomacać
 
 
jacekp00 


Stopień: mniej niż początkują
Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 136
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-09-2015, 17:36   

cordura ND + bielizna termoaktywna (motocyklowa- nie z Lidla ;) ) + Kwark. Rękawiczki SHOWA a pod nie - uwaga !!! zwykłe bawełniane z Lewiatana za 2,30 - sprawdzają się w moim przypadku idealnie.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 16-09-2015, 17:58   

wiecznychlopiec napisał/a:
Scaner napisał/a:
Bielizna z merynosa Devold expedition
Suchy DUI TLS 350
Na zimę dokupiłem Kwarka ocieplacz letni idealny jako bielizna zimowa


daj znać jak się będzie sprawował, własnie myślę o kupnie tej koszulki, jest dużo grubsza niż bielizna?

muszę też chyba podjechać do kwarka i pomacać

Jak ja założysz pod ocieplacz to jest tak miękka i elastyczna ze nie pogrubia i nie ogranicza ruchów. W każdym razie szyjac ocieplacz nie musisz brać pod uwage tego ze będziesz stosował ocieplacz letni jako bieliznę
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-09-2015, 18:15   

@scaner dzięki
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 16-09-2015, 22:41   

jacekp00 napisał/a:
pomorzanka napisał/a:
ocieplacz wygląda jak nowy


cały ? mam na myśli sznureczki ? też są jak nowe ?? czy jednak wyglądają jak sznurówka z glana ?

sznureczków nie używam, bo nurkuję w mokrych rękawicach :marl: - całorocznie, głównie Bałtyk :-) głównie otwarty, głównie 40 - 50m, ale zdarza się też głębiej. Mój znak rozpoznawczy to wystający kciuk z dziurawej rękawicy ;-) nurkowania pomiędzy 60 a 100 minut. SS Santi emotion, bielizna brubecka merino i jakaś termiczna bluza norweskich stoczniowców ;-)
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-09-2015, 11:16   

Cześć,
jestem po testach tego ocieplacza. Tutaj podziękowania dla Gdynia Dive i Bartka za udostępnienie ocieplacza w czasie demodaysów nad Białym. Włożyłem cienką bieliznę (nie Kwark) i na nią ocieplacz. Po wejściu do wody - kurcze, nie za fajnie, czuję wyraźnie lekki chłodek, nie zimno ale nie ciepło. I co dziwniejsze - uczucie to towarzyszyło mi przez całe nurkowanie, czyli 63 minuty. Zakres temperatur od 16 do 6 st. C, głębokość do 25 m. Specjalnie powisiałem tam troszkę żeby zmarznąć, ale nie udało się Pod koniec nurka czułem zimno na przedramionach. Mobilność rewelacyjna, przemieszczanie gazu pod skafandrem rewelacyjne. Po wyjściu sucho przy skórze, wilgotno na zewnątrz. Nie zmarzłem, ale nie było mi ciepło - dziwne uczucie. W poniedziałek zamawiam ocieplacz + ocieplacz tropikalny, czyli polarkową bieliznę. Do tego dołożę bluzę Bergen którą posiadam i mam nadzieję na uniwersalny zestaw całoroczny.
Ostatnio zmieniony przez TomKur 20-09-2015, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ziller 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: Gdansk
Wysłany: 21-09-2015, 09:24   

Tomek, zastanów się czy nie dodać po 2 cm do wymiarów jak będziesz zamawiał.
Ja dodałem i leży znakomicie. Ocieplacz mniej się naciąga a i tak idealnie przylega do ciała.
Mój kumpel podał wymiary idealnie zdjęte z ciała i troszkę narzeka, że ocieplacz jest za obcisły.
Tylko z rozpędu dodałem też do długości rękawa i muszę lekko podwijać :) - mój błąd :) Uważaj więc na to.
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2015, 15:01   

Ok, dzięki. Zestaw zamówiony.
 
 
napoleon604 


Stopień: oczywiście jest
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 165
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Wysłany: 22-09-2015, 06:41   

zastanów się też nad wstawieniem trójkątów pod pachy, mi było bez nich strasznie niewygodnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed