Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy rekord Nuno Gomesa
Autor Wiadomość
Fother 



Stopień: OC/CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 273
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30-07-2004, 19:00   Nowy rekord Nuno Gomesa

Pare dni temu Nuno Gomes atakował rekord świata w głębokim nurkowaniu. Niestety z powodu awarii automatu próba nie powiodła się.
Więcej na ten temat pod tym linkiem
http://www.nurkowanie.v.p...cHQ&s=10&id=433

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Fother 10-08-2004, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marta_W 


Stopień: Rescue+EAN
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-08-2004, 22:15   

Bylam wtedy w Dahab; emocje sięgały zenitu... Szkoda, że sie nie udalo, byłoby uczestnictwo w historycznym wydarzeniu :)
 
 
 
Fother 



Stopień: OC/CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 273
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 10-08-2004, 09:36   

Wrócę jeszcze na chwilę do tego tematu.
Całe przedsięwzięcie było filmowane przez National Geographic, powstało dużo bardzo ciekawego materiału (miałem okazję parę dni temu widzieć małe fragmenty materiału roboczego) myślę że przy odpowiednim komentarzu będzie on zrozumiały dla każdego.
Warto także zobaczyć strone Nuno Gomesa (niestety po angielsku),
http://www.nunogomes.co.za/
jak wiadomo jest to autorytet w dziedzinie nurkowań technicznych, przy realizacji swoich projektów otacza się zawsze najlepszymi. Myślę, że warto zwrócić uwagę jak dużo w tej grupie jest polskich nurków technicznych oraz autorytetów w świecie nurkowym. Polecam szczególnie te informacje młodszym stażem nurkom którzy z tymi nazwiskami się nie zetkneli. Ci ludzie nie piszą (niestety) na grupach dyskusyjnych ale warto szukać okazji by z nimi nurkować, bo są prawdziwymi autorytetami w tej dziedzinie.
Pozdrawiam
 
 
Czarek Abramowski 


Stopień: SDI & TDI IT
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 12 Sie 2004
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2004, 13:32   

Film z nurkowania Nuno Gomesa kręcony był nie tylko przez National Geographic, ale również przez ekipe supportu Nuno Gomesa. Operatorem kamery był polski instruktor nurkowania technicznego Artur Pazzi.
Materiał obejmuje również przygotowania do nurkowania, briefingi itp.
Zapewne wkrótce (we wrześniu) relacja i obszerne fragmenty filmu bedą do obejrzenia na pokazie w Warszawie, o którym postaram się poinformować na forum.

Pozdrawiam
Czarek
 
 
ukusek 



Stopień: Aowd + deep i suchi
Wiek: 46
Dołączył: 31 Mar 2003
Posty: 356
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-08-2004, 22:28   Re: Nowy rekord Nuno Gomesa

Fother napisał/a:
Pare dni temu Nuno Gomes atakował rekord świata w głębokim nurkowaniu. Niestety z powodu awarii automatu próba nie powiodła się.

Pozdrawiam


Ciekawe jaki automat mu zawiódł ;-)
 
 
 
Czarek Abramowski 


Stopień: SDI & TDI IT
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 12 Sie 2004
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2004, 14:21   

ukusek napisał/a:
[Ciekawe jaki automat mu zawiódł ;-)


Na jakich automatach nurkuje Nuno to wszyscy wiedzą :lol: ale moge podpowiedzieć, że Nuno się wycofał z powodu "dziwnego" zachowania sie sprzętu, niekoniecznie awarii. Na tych głębokościach test jest nie tylko dla człowieka ale także dla każdego elementu ekwipunku.
Ponieważ miałem okazje poznać Nuna i przebywać w Planet w czasie 2-tygodniowych przygotowań Nuna wiem, że podczas wcześniejszych testów "fixowały" różne sprzęty zacnych firm....ale mnie osobiscie to nie dziwiło, biorąc pod uwagę głębokosci przekraczające często kilkukrotnie fabryczne testy.

pzdr
Czarek
 
 
Sonny 



Stopień: Modny bo z IANTD :)
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2003
Posty: 971
Skąd: Gdynia
Wysłany: 27-08-2004, 14:26   

Czarek Abramowski napisał:
Cytat:
Na jakich automatach nurkuje Nuno to wszyscy wiedzą

A ja nie wiem, na jakich ?? ??
 
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2004, 15:44   

To chyba nie jest tajemnica - posejdon. Z tego co wiem posejdon jak najbardziej dzialal, tylko - jak napisal Czarek - troszke dziwnie sie zachowywal. Jak ci sie cos dziwnie zachowuje na glebokosci ponad 200 metrow a masz odrobine zdrowego rozsadku to sie wycofujesz....I tak zrobil Nuno. Moim prywatnym zdaniem chwala mu sie nalezy wlasnie za to - za umiejetnosc wycofania sie w odpowiednim momencie. To wymaga duzo wiekszej odwagi niz isc dalej i... zginac.
Mania
 
 
 
Czarek Abramowski 


Stopień: SDI & TDI IT
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 12 Sie 2004
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2004, 16:50   

Mania napisał/a:
Z tego co wiem posejdon jak najbardziej dzialal, tylko - jak napisal Czarek - troszke dziwnie sie zachowywal.


Maniu, tak dla formalności - napisałem o dziwnym zachowaniu się "sprzętu", bez wskazania na automat czy konkretną firmę :roll:
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2004, 17:06   

Czarek Abramowski napisał/a:

Maniu, tak dla formalności - napisałem o dziwnym zachowaniu się "sprzętu", bez wskazania na automat czy konkretną firmę :roll:


Czarek - ale jak napisalam nie jets tajemnica na jakim sprzecie nurkuje Nuno - jest to nawet na jego stronie internetowej, wiec tez nie przesadzajmy.
Mania
 
 
 
Marta_W 


Stopień: Rescue+EAN
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-09-2004, 22:10   

Polecam wywiad z Nuno w ostatnim "Wielkim Błękicie"; w ogóle polecam WB, poprawili się mocno od ostatniego numeru :readmore:
pozdrawiam :)
 
 
 
genghiskhan
[Usunięty]

Wysłany: 10-11-2004, 22:13   Nowy rekord Nuno Gomesa

Z tego co wiem to mógł wziażć dodatkowy 2 stopien ale nie niechchciał brac dodatkowego weza i dlatego po awari nie chcial ryzykowac że i ten pierwszy nawali... wazne ze zapowiedzial że za rok znowu targnie sie na 320m :cool:
 
 
Patryś 

Stopień: MoĹźe za rok będze
Dołączył: 11 Lis 2004
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-11-2004, 17:28   

a jak zobaczyłem tytuł, to myslałem że o Piłkarza Nuno Gomesa chodzi

[ Dodano: 13-11-2004, 17:29 ]
a jak zobaczyłem tytuł, to myslałem że o Piłkarza Nuno Gomesa chodzi :razz:
 
 
 
Marek Macner 



Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Wiek: 63
Dołączył: 13 Gru 2002
Posty: 529
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 10-06-2005, 20:32   

Tym razem się udało :) - dziś o 19.10 po 12 godzinach i 20 minutach w wodzie jest zaliczone 321 metrów.

Gratulacje dla całej ekipy!!!


M.
 
 
 
 
 
Rafi 



Stopień: Jakiś tam jest
Kraj:
Zimbabwe

Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2003
Posty: 338
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-06-2005, 21:14   

Przy dużej pomocy ze stony polskiech nurków, serdeczne gratulacje dla Nuno i
ekipy!!
 
 
 
Sonny 



Stopień: Modny bo z IANTD :)
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2003
Posty: 971
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10-06-2005, 21:52   

Tez serdecznie gratuluje...
Nuno - 321m
Szczawik (Sonny) - 30 do 40m
Life is funny :lol: :lol: :lol:
 
 
 
Tomasz-Szeryf 



Stopień: DM, Blender, LOK
Kraj:
Togo

Wiek: 46
Dołączył: 03 Paź 2004
Posty: 797
Skąd: Piła, P-ń,
Wysłany: 10-06-2005, 22:45   

Sonny napisał/a:
Tez serdecznie gratuluje...
Nuno - 321m
Szczawik (Sonny) - 30 do 40m
Life is funny :lol: :lol: :lol:


Nie zawsze głębokość to jedyne wyzwanie nurkowania i całe szczęście - gratulacje dla Nuna i ekipy zabezpieczającej. Dla goniących 3...2...1..... START!
 
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 11-06-2005, 09:19   

Cytat:
Nuno - 321m
Jezu.....
 
 
 
Aniołek 



Stopień: Mamka pełną parą:)
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączyła: 22 Lip 2003
Posty: 318
Skąd: Ustka/Wodnica
Wysłany: 11-06-2005, 09:47   

Niewyobrażalna głebokość...
Pełen podziw...
 
 
 
Przemek 



Stopień: DM+dry suit+nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 13 Kwi 2004
Posty: 589
Skąd: warszawa
Wysłany: 11-06-2005, 13:47   

Respekt dla tego Pana, hm ciekawe jakie będą rekordy za 20 lat...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed