Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca dla instruktora Marsa Alam Egipt
Autor Wiadomość
piotrek4300 

Stopień: MSDT PADI
Kraj:
Egypt

Wiek: 50
Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 5
Skąd: Marsa Alam
Wysłany: 25-06-2015, 14:42   Praca dla instruktora Marsa Alam Egipt

Praca dla instruktora w Marsa Alam na dłuższy okres np. 1 rok.. Stała pensja plus prowizja, zakwaterowanie i wyżywienie bezpłatnie. Wymagana komunikatywność, znajomość angielskiego, każdy kolejny język jest dodatkowym atutem. Praca głównie z Polakami. Międzynarodowy zespół. Osoby zainteresowane proszę przysłać CV.Szczegóły na priv.
 
 
piotrek_n 


Stopień: adv. TMX
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 148
Skąd: wlkp
Wysłany: 30-06-2015, 11:14   Re: Praca dla instruktora Marsa Alam Egipt

piotrek4300 napisał/a:
Praca dla instruktora w Marsa Alam na dłuższy okres np. 1 rok.. Stała pensja plus prowizja, zakwaterowanie i wyżywienie bezpłatnie. Wymagana komunikatywność, znajomość angielskiego, każdy kolejny język jest dodatkowym atutem. Praca głównie z Polakami. Międzynarodowy zespół. Osoby zainteresowane proszę przysłać CV.Szczegóły na priv.


nauczcie sie podawać chociaż przedział "wypłaty" albo minimalną jaką proponujecie to może ktoś sie zgłosi, tak to szkoda czasu
 
 
CzarnaManta 

Stopień: dm
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 7
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-07-2015, 21:43   

tak z ciekawości, czy do pracy w Egipcie nie jest potrzebne pozwolenie na prace? jakaś wiza pobytowa?
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-07-2015, 00:52   

CzarnaManta napisał/a:
tak z ciekawości, czy do pracy w Egipcie nie jest potrzebne pozwolenie na prace? jakaś wiza pobytowa?
aktualnie to chyba bardziej jakies przeszkolenie wojskowe by sie przydalo :D
 
 
uzyt 


Stopień: PADI IDC Staff
Kraj:
Poland

Wiek: 35
Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 90
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-07-2015, 09:03   

CzarnaManta napisał/a:
tak z ciekawości, czy do pracy w Egipcie nie jest potrzebne pozwolenie na prace? jakaś wiza pobytowa?


Wszystko zależy:)
Jedyne miejsce gdzie jest ci cos potrzebne to gdy idziesz z grupą na łódkę sama. (musi być minimum 1 osoba z papierami egipskimi na łodzi)
 
 
piotrek4300 

Stopień: MSDT PADI
Kraj:
Egypt

Wiek: 50
Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 5
Skąd: Marsa Alam
Wysłany: 03-09-2015, 13:03   

Ogłoszenie ponownie aktualne ( praca na sezon jesien-zima-wiosna).
Jeśli nie chcecie oglądać jesienno-zimowej polskiej pluchy, a wolicie ponurkować w ciepłych wodach Morza Czerwonego i cieszyć się egipskim słońcem zapraszam. Szukam osób poważnie zainteresowanych, więc informuję że: tylko osoby pełnoletnie, nie sponsoruję biletów tam, ani powrót, jeśli w CV piszesz że znasz jakiś język to dobrze by było minimum powiedzeń dzień dobry, jak się masz itd.., jeśli zamierzasz dorobić się fortuny $$$ to raczej zmień kierunek, jeśli jesteś indywidualistą i nie potrafisz pracować w zespole to nie ma dla Ciebie u nas miejsca.
Wysoki sezon powoli się kończy, ale zaliczamy go do bardzo udanych ( pomimo pesymizmu niektórych osób obecnych na forum). Wszyscy otrzymali bez bez problemów wypłaty i premie. ;-D . Nikomu nie zabrakło na mieszkanie, czy jedzenie. Nurków było w ... bardzo dużo, wbrew głupim komunikatom polskiego MSZ.
pozdrawiam
( chwilowo z PL)
Piotrek
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 04-09-2015, 14:33   Praca Nie wiadomo u kogo i gdzie...

piotrek4300 napisał/a:
Ogłoszenie ponownie aktualne.....
pozdrawiam
( chwilowo z PL)
Piotrek


Piotrku,

a czy Ty byś wysłał swoje osobiste dane osobie o której NIC nie wiesz?
Która NIE podaje nawet swojego imienia, nazwiska, do pracy w niewiadomym miejscu. Nawet nazwa bazy nie podana...
Czy Ty jesteś WŁAŚCICIELEM tej bazy czy ktoś zgoła inny?

Czy jest ktoś na tej liście kto pracował w tej bazie?

A kandydaci do pracy w JAKIEJKOLWIEK bazie w Egipcie niech sprawdzą ile kosztują bilety lotnicze tam - Egipt (charter) i Z POWROTEM - POLSKA.. Dlaczego z dużej litery?
Ano bo będąc dłużej w Egipcie niż miesiąc NIE MOŻECIE wylecieć charterem. TYLKO LINIOWYM REJSEM. Bilet na charter Wam sprzedadzą ale na lotnisku Was policja nie puści.. ŻADNE "negocjacje" nie wchodzą w grę.. Nie puścili nawet matki która leciała do CIĘŻKO chorego dziecka - wypadek... Ambasada, wszyscy mzliwi znajomi/kntakty. NIC.. Poleciała za tydzień liniowym.. Jak zebrała pieniądze i znalazła lot..

Dobrze, ze w powyższej ofercie jest wyraźnie napisane "PIENIĘDZY TU NIE ZAROBICIE".
Tak jest teraz w większości baz w Egipcie.
Powód? Egipcjanie pracujący za naprawdę żebracze stawki.
Wywalili "białych" bo ci "krocie" jak im się wydawało zarabiali.
Przejęli "business" i zaczęli się miedzy sobą jeszcze dalej przebijać " kto za mniejszą stawkę będzie pracował..


Dlatego mozna za małą kwotę kupić teraz dowolną licencję PADI za psie pieniądze bez wchodzenia do wody....

Z SSI jest to prawie niemozliwe. Powód? Wielokrotna kontrola wystawiania licencji.. Wystawia instruktor ale zatwierdza centrum nurkowe SSI w którym pracuje.
A przedstawicielswa SSI są w Hurghadzie i Sharm El Sheikh. Pracownicy kazdego tygodnia mają cały dzień - biuro nieczynne na wyjazd " w teren' i sprawdzanie jakści w bazach SSI.

Nie wiem jak teraz ale kiedyś "kontroler" CMAS/KDP w Polsce przyjeżdzał do wybranej bazy - i "kontrolował" ja np. miesiąc żrac i pijąc za darmo.. A jak mi jeden właściciel bazy powiedział "tylko spróbuj zaprotestować".

Śmieszne stawki dla pracowników? W to graj właścicielom!!!
Cen jak widzicie OD lat nie zmienili. A w wielu bazach nawet PODNIEŚLI - Dahab..

Piotr CELOWO nie pisze ile ta baza/czy też on płaci....
Bo jak by napisał to by naprawę "wesoło" zrobiło się na tej liście...

Polacy są czasami poszukiwani bo jeszcze arabi się nie nauczyli polskiego.
Zobaczcie - już nie ma ofert dla Rosjan, Włochów.. Co co drugi Egipcjanin duka po rosyjsku. włosku.

Na razie ci co znają polski pracują dla agencji turystycznych - bo tu zarabiają dużo większe pieniądze - z agencji + kasa ze sklepów/restauracji za przyprowadzanie klientów. A praca nie jest tak MORDERCZA jak w nurkowaniu.

Nurkowanie?
Standard to pół roku - potem "szczęśliwy DM PADI" traci zdrowie i ochotę do życia i wylatuje na śmietnik..

Zobaczcie po ilu polskich instruktorach tutaj nawet ślad nie został..
A Ci co są nie pracują " w polskich bazach" Zaczeli i im sie nie spodobało... Ciut, ciut..
Napisz Piotrze ile DM i instruktorów PADI masz do wymiany na "świeży towar" w bazie?
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 04-09-2015, 15:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 04-09-2015, 16:03   

Jan Dudzinski napisał/a:
Piotr CELOWO nie pisze ile ta baza/czy też on płaci....


Jak to ?? Przecież napisał

piotrek4300 napisał/a:
Wszyscy otrzymali bez bez problemów wypłaty i premie. ;-D . Nikomu nie zabrakło na mieszkanie, czy jedzenie.


Czyli inaczej - z premią starczyło na mieszkanie i jedzenie. Dobrze było by określić jeszcze o jakim standardzie i w jakiej ilości ;-)
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 04-09-2015, 16:32   

piotrkw napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
Piotr CELOWO nie pisze ile ta baza/czy też on płaci....


Jak to ?? Przecież napisał

piotrek4300 napisał/a:
Wszyscy otrzymali bez bez problemów wypłaty i premie. ;-D . Nikomu nie zabrakło na mieszkanie, czy jedzenie.


Czyli inaczej - z premią starczyło na mieszkanie i jedzenie. Dobrze było by określić jeszcze o jakim standardzie i w jakiej ilości ;-)


Nie zabrakło na mieszkanie i jedzenie? Nikomu... Cudownie!!

Tylko przecież jest napisane, że jedzenie i mieszkanie jest BEZPŁATNE...

To jak to z tym "brakiem pieniędzy" na "bezpłatne mieszkanie i jedzenie"?? Hi, hi..

Jak długo jestem w Egipcie NIGDY nie słyszałem aby jakakolwiek baza wypłacała PREMIĘ pracownikom. Natomiast o niezapłaceniu wielomiiesięczych pensji ciągle...
Premia? W bazie która w ofercie nie podając zarobków pisze "TU PIENIĘDZY NIE ZAROBISZ"?

Ale przecież osoba podająca się za "piotra" pisze o PREMI
.
Z chęcią przeczytam w jakiej wysokości dostali i za co?
Może pracownicy sie pochwalą?

Zobaczcie ogłoszenia o poszukiwanych do pracy " w raju" z tej bazy pojawiają się co dwa, trzy miesiace ...Niezła rotacja "szczęsliwych" pracownikw..Jak myslicie czyja to baza?

Kolega z włoskich sił specjalnych w końcu dostał swoją wypłatę wczoraj.. Zaległości za TRZY miesiące. Arab zapłacił... Niemalże z nożem przy gardle...
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 04-09-2015, 17:05, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 05-09-2015, 11:22   Re: Praca Nie wiadomo u kogo i gdzie...

Jan Dudzinski napisał/a:

Dobrze, ze w powyższej ofercie jest wyraźnie napisane "PIENIĘDZY TU NIE ZAROBICIE".
Tak jest teraz w większości baz w Egipcie.
Powód? Egipcjanie pracujący za naprawdę żebracze stawki.
Wywalili "białych" bo ci "krocie" jak im się wydawało zarabiali.
Przejęli "business" i zaczęli się miedzy sobą jeszcze dalej przebijać " kto za mniejszą stawkę będzie pracował..


Dlatego mozna za małą kwotę kupić teraz dowolną licencję PADI za psie pieniądze bez wchodzenia do wody....


Pytanko a w SSI nie ma egipcjanów, bo to oni jak to piszesz kombinują.?

PZDR
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 05-09-2015, 12:47   Re: Praca Nie wiadomo u kogo i gdzie...

Jan Dudzinski napisał/a:

Ano bo będąc dłużej w Egipcie niż miesiąc NIE MOŻECIE wylecieć charterem. TYLKO LINIOWYM REJSEM. Bilet na charter Wam sprzedadzą ale na lotnisku Was policja nie puści.. ŻADNE "negocjacje" nie wchodzą w grę..


możesz coś więcej napisać o co chodzi? pytam z ciekawości
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-09-2015, 13:12   

Chodzi o to że jak ktoś wlatuje na czarterowym bilecie i chce po ponad miesiącu wylecieć to nie chcą puszczać na lotnisku na czartery. Ludzie albo jadą do Kairu albo np. wyjeżdżają na chwilę do Izraela lub Jordanii - wracają i w tedy na świeżej wizie wylatują. Takie urzędnicze utrudnienie ale może kryją się za tym jakieś ich przepisy. Takie kombinacje z wizami,czasem pobytu ,wyjeżdżanie i wracanie za najbliższą granicę to niestety chleb powszedni instruktorów nurkowania w wielu krajach świata. Trochę wynika to z tego, że tak jest na końcu wszystkim łatwiej a trochę z przepisów niedostosowanych do wędrujących po świecie instruktorów. W niektórych krajach i rejonach (np. Tajlandia) są specjalnie organizowane takie wyjazdy. Autobus z grupą rezydentów (instruktorów różnych sportów, pilotów wycieczek, rezydentów biur, właścicieli różnych biznesów, itp.) wyjeżdża za najbliższą granicę - zawraca i od razu wjeżdża i wszyscy mają znowu 3 czy 6 miesięczne wizy :-)
MSC
 
 
piotrek4300 

Stopień: MSDT PADI
Kraj:
Egypt

Wiek: 50
Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 5
Skąd: Marsa Alam
Wysłany: 07-09-2015, 08:30   

Witam. Pozwolicie że nie będę odpowiadał na forum ogólnym na złośliwości sfrustrowanych super instruktorów. Ponieważ jednak Kraken (pozdrawiam) włączył się do dyskusji i starał się wytłumaczyć osobom nie znającym tematu problem wizowy na świecie, napiszę parę słów.
Stan przepisów na dzień dzisiejszy, obowiązuje od wprowadzenia stanu wojennego. Jeśli przebywasz w Egipcie powyżej 84 dni !!!! ( a nie miesiąc) nie możesz wracać czarterem do Polski. Wracasz rejsowym. Internet, szukasz taniego biletu i tyle. Ewentualnie możesz starać się o pozwolenie na lot czarterem, wbrew pozorom do załatwienia ....
Nie ma to nic wspólnego z wizą ! Wiza turystyczna na lotnisku 30 dni, można przedłużyć w biurze paszportowym. Jeśli nie przedłużysz płacisz karę na lotnisku, a podczas pobytu jesteś nielegalnie. Jeśli masz wizę pobytową, rezydencką problem cię nie dotyczy, ale żeby lecieć czarterem potrzebne pozwolenie.
pozdrawiam
Piotrek
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-09-2015, 13:32   

@piotrek4300

może zatem coś więcej napiszesz o tym jak to wygląda - praca instruktora, po to aby uciąć plotki i złośliwe komentarze.

w sposób typowy dla niego i złośliwy Jan wytknął ci nieścisłości w twoim poście dotyczące wynagrodzenia, opłat za spanie i jedzenie.

Jeszcze się nie doprosiłem na forum publicznym od nikogo kto oferował zatrudnienie przedstawienia oferty pracy w cywilizowany sposób - zarówno odnośnie wymagań jak i tego co oferuje pracodawca. Nie rozumiem skąd taka tajemnica w tej kwestii.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 07-09-2015, 14:26   Wyrobnicy

wiecznychlopiec napisał/a:
@piotrek4300

może zatem coś więcej napiszesz o tym jak to wygląda - praca instruktora, po to aby uciąć plotki i złośliwe komentarze.

w sposób typowy dla niego i złośliwy Jan wytknął ci nieścisłości w twoim poście dotyczące wynagrodzenia, opłat za spanie i jedzenie.

Jeszcze się nie doprosiłem na forum publicznym od nikogo kto oferował zatrudnienie przedstawienia oferty pracy w cywilizowany sposób - zarówno odnośnie wymagań jak i tego co oferuje pracodawca. Nie rozumiem skąd taka tajemnica w tej kwestii.


Praca w tym pieknym sporcie jest WYJATKOWO ciężka i ODPOWIEDZIALNA..
I nie polega na wygrzewaniu się na słoneczku w otoczeniu roznegliżowanych turystek, piciu piwka a w przerwach oglądaniu kolorowych rybek.

Przebudzenie osoby tak myślącej będzie BARDZO NIEPRZYJEMNE.

Szczególnie gdy znajdzie pracę z "śmierdzącej na odległość" "oferty"..

Dalej NIE WIADOMO jak nazywa się pracodawca, czy on w ogóle nim jest a nie pośrednikiem pomiędzy rzeczywistym właścicielem (dlaczego to ważne - bo to jeden ze sposóbów na nie zapłacenie Wam pieniędzy - bardziej wyrafinowany). Mniej wyrafinowany to to poprostu Kop w "cztery litery" i WON!!!.. A że baza NIC nie wspomina o UMOWIE o pracę NIC nie będziecie mogli zrobić.. Jak nazywa się baza też nic nie wiadomo..
Osoba podajaca się za "piotra" dalej rżnie głupa..
I dalej nie podaje dlaczego co dwa miesiace szuka nowych jeleni " do raju"...
No i oczywiście nie dajaca mi zasnąc kwestia wspaniałej "premi" na pożegnanie..
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 07-09-2015, 16:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
raff 


Stopień: AOWD TOURIST DIVER
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 43
Skąd: 05-092
Wysłany: 09-09-2015, 22:42   

Jan Dudzinski, zdaje sie ze swoje juz powiedziales, raz (choc w zasadzie dwa) wystarczy. I tak sie tam nie zatrudnisz, bo to nie Twoja liga i nie Twoja organizacja, wiec prosze nie smiec.
 
 
Vortavor 


Stopień: MSDT
Kraj:
Thailand

Wiek: 44
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 37
Skąd: Pattaya
Wysłany: 09-11-2015, 04:03   

Już prawie 2 miesiące po dyskusji, ale chciałem coś dorzucić.
Ponad rok temu odpowiedziałem na ofertę Piotra znalezioną nie tutaj, a na oficjalnej stronie PADI. Następnie pracowałem z tą bazą rok czyli cały sezon. Nigdy nie narzekałem ( no, może poza nudą chwilami, bo nie bardzo jest co w Marsa Alam robić :P ).

Macie jakieś pytania?Odnośnie zarobków itd.? Wystarczy wysłać prywatną wiadomość do autora ogłoszenia. Pokażcie mi ogłoszenia o pracę gdzie są podane kwoty. Może kilka się znajdzie, ale standardem ( niestety ) jest ukrywanie tego. Fakt, że Piotr powinien podać namiary na bazę i swoje dane, ale to już nie mi komentować.

W każdym razie, ja tam pracowałem i byłem zadowolony zarówno z warunków jak i zarobków ( bo mimo opinii tutaj się pojawiającej można odłożyć trochę pieniędzy tam pracując ).

I błagam Was, przestańcie narzekać. To jeden z powodów dla którego przestałem przesiadywać dużo na tym forum. Odrzuca mnie narzekanie i komentowanie wszystkich niemal postów w bardzo niepochlebnym tonie. Wiem, że to nasz narodowy sport, ale czasem lepiej przeczytać to co się napisało zanim wciśniemy "wyślij" i zastanowić się czy naprawdę warto takie coś pisać.

Pozdrawiam wszystkich i idę sobie poczytać co tu na forum się pojawiło od mojej ostatniej wizyty :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed