Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Trimix
Autor Wiadomość
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 22-06-2016, 12:10   Re: PIWO Z GORZELNI

Jan Dudzinski napisał/a:


Czy piszesz o zdjęciu które sama umieściłaś w tym wątku? Czy o czymś innym?

pisałam nie do Ciebie, a do pomorzanki, która na Twoje rozważania lingwistyczne odpowiedziała dokładnie to, co ja bym odpisała, gdyby wcześniej chciało mi się zareagować.

Jan Dudzinski napisał/a:

Mogła byś dla przykładu podać jakie z kolei Ciebie śmieszą?


Nie. Jestem dość zajętym człowiekiem i szkoda mi tracić czasu na forumowe dyskusje - te nudne, jak ta :)
jaros4 napisał/a:
Ale w jednym ma rację...


A może mieć i we wszystkim rację :-D nie mam zielonego pojęcia, jak się produkuje alkohole, jakiej obróbce są poddawane :)
cała ta mieszanka francusko-szkocko-irlandzko- piwno-winowo-whisky-owa była jedynie lekką zaczepną odpowiedzią na fobie polsko-wódkowe :)

jaros4 napisał/a:
Bardzo zazdroszczę Koleżankom i Kolegom z wybrzeża :buuu:

E tam, nie ma co zazdrościć, trzeba jechać, z całej Polski bywamy :) Jakby co- będziemy kombinować to leżakowane, i to ekologiczne ;-)
Ostatnio zmieniony przez lozerka 22-06-2016, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trzesiek 

Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 228
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-06-2016, 12:18   

Janie, zamiast się wymądrzać podaj link do cytowanej przez Ciebie frazy, jakobym "uwielbiał mocno popijać wódkę", albo przeproś grzecznie w najczystszym języku polskim, jaki znasz.

Pozdrawiam

Wojciech Czechowski
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 22-06-2016, 12:47   Re: PIWO Z GORZELNI

lozerka napisał/a:
pomorzanka napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
Ciekawy jest tytuł zdjęcia: "Zdjęcie: w drodze na Szwecję".

nie zrozumiałeś? To taki rusycyzm wynikający z faktu, że nasze wypłynięcie to był odwet za potop szwedzki :snajp:


obiecałam sobie, że za skarby nic tu nie powiem!! no, ale jak mogę nie napisać jeśli właśnie umieściłaś bez pytania ;-) mojego posta tutaj :D ?

Może sobie inni jeżdżą do Szwecji, my wyruszyliśmy NA Szwecję, aby ją zdobyć :-)

a skoro już jestem przy głosie to ( grol, wybacz ;-) )

Może, Janie, opowiesz nam wszystkim, jak ciężko się żyje bez odrobiny nawet poczucia humoru :) ?


Witaj,

jeśli w tym samym tekście czyta się o produkcji PIWA w GORZELNI, oraz o "koneserskiej" whisky co to leżakowała kilka lat w dębowych beczkach - gdy jest to wymóg produkcji tego trunku...to myśl o "popłynięciu na Szwecję" jest jedna.

I nie jest to rusycyzm jak sugeruje koleżanka, bo w języku rosyjskim jest tak: "popłyli W Szwecju" ale "popłyli NA Tiranskij Astrow"

A zreztą może i delektowałaś się bardzo mocnym "piwem z gorzelni" skoro tam od dawna wytwarza się zupy.. Dla przykładu "Krupnik"

Następna sprawa: piszesz "no, ale jak mogę nie napisać jeśli właśnie umieściłaś bez pytania ;-) mojego posta tutaj :D ? "

Czy piszesz o zdjęciu które sama umieściłaś w tym wątku? Czy o czymś innym?


Co do humoru - tak brakuje go ale na tym forum....

Zobacz w tym wątku jakie filmy mnie bawią... linki do youtube.

Mogłabyś dla przykładu podać jakie z kolei Ciebie śmieszą?

Ja dziś będę ogladał serial w 3D z efektami pod tytułem "Rybki i rafy Morza Czerwonego" akurat wyświetlają dosłownie za rogiem a potem w domu "Space Balls" Mela Brooksa...

[ Dodano: 22-06-2016, 15:23 ]
trzesiek napisał/a:
Janie, zamiast się wymądrzać podaj link do cytowanej przez Ciebie frazy, jakobym "uwielbiał mocno popijać wódkę", albo przeproś grzecznie w najczystszym języku polskim, jaki znasz.

Pozdrawiam

Wojciech Czechowski


Z tego co pamiętam, to było na pl.rec.nurkowanie

Temat chyba właśnie o tym, że polscy nurkowie piją mocno.

Pisałeś o tym jak siadasz w swojej wiejskiej posiadłości przed kominkiem i popijasz swoją ulubioną (jako trunek) wódeczkę...
Tekst tak był napisany, że wyglądało na to iż osoba rzeczywiście jest smakoszem...

A tak z ciekawości: czy ktoś z Was pomyślał o zrobieniu sobie testu?

http://www.poradnikzdrowi...od-a_35411.html
czy jest na tej liście osoba, która uważa iż pije za dużo alkoholu?
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 22-06-2016, 13:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-06-2016, 13:37   

Widzisz Panie Janie - wykształciuch i matołek (jeszcze młokos i ... coś wymyślisz) w jednym czegoś Cię nauczy.
Gdy ktoś pisze:
"Siadam w mojej wielkiej posiadłości, przed kominkiem i popijam moją ulubioną wódeczkę."

To nie znaczy, że lubi mocno popijać czy też chleje, to znaczy, że lubi usiąść przed kominkiem i napić się wódeczki.

A nawet jeśli ktoś lubi nawalić się w domowym zaciszu to nie znaczy, że pije gdy nurkuje.

Dwa głębokie oddechy, czytam od nowa, później jeszcze raz i kolejny, aż zrozumiemy co autor miał na myśli. Później odpowiadamy na pytanie dotyczące kursantów, nurkowań i jeszcze dorzucę do siebie:
Jaka jest Twoja ulubiona wódeczka?

Pozdrawiam ze słonecznej Warszawy (z bólem dupska, bo na antybiotykach jetem i nie mogę pić piwa)

M.
Ostatnio zmieniony przez Crypturgus 22-06-2016, 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kdyle 

Stopień: nurek
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 109
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-06-2016, 13:38   

trzesiek napisał/a:
Janie, zamiast się wymądrzać podaj link do cytowanej przez Ciebie frazy, jakobym "uwielbiał mocno popijać wódkę", albo przeproś grzecznie w najczystszym języku polskim, jaki znasz.


Zaraz się okaże, że nie tylko jesteś pijak to jeszcze awanturnik :humor:
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-06-2016, 13:49   

.. i złodziej... bo każdy pijak to złodziej ;)
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-06-2016, 14:05   

A do tego cham i nachał. Bo bez krawata chodzi... A wszyscy wiemy ze klient w krawacie jest mniej awanturujący się..
 
 
trzesiek 

Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 228
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-06-2016, 14:18   

Jan Dudzinski napisał/a:
Z tego co pamiętam, to było na pl.rec.nurkowanie
Temat chyba właśnie o tym, że polscy nurkowie piją mocno.

Może i był taki temat, ale nie zabierałem w nim głosu, a nawet go nie czytałem. Stąd wysnuwam wniosek, że oprócz dotykających Cię przypadłości dochodzi jeszcze problem z pamięcią.

Jan Dudzinski napisał/a:
Pisałeś o tym jak siadasz w swojej wiejskiej posiadłości przed kominkiem i popijasz swoją ulubioną (jako trunek) wódeczkę...
Tekst tak był napisany, że wyglądało na to iż osoba rzeczywiście jest smakoszem...

Janie "Oszczerco" Dudziński, nie byłem autorem słów, które mi przypisujesz.

kdyle napisał/a:
Zaraz się okaże, że nie tylko jesteś pijak to jeszcze awanturnik :humor:

Jeszcze nikt się o tym dobrze nie przekonał :) , ale już mi bardzo szkoda pierwszego, który doświadczy mojego awanturnictwa ;) , a kandydat zaczyna się wyłaniać.

Pozdrawiam

Wojciech Czechowski
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 22-06-2016, 14:25   

Trzesiek, nie masz wiejskiej posiadłości???
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 22-06-2016, 14:51   Re: PIWO Z GORZELNI

lozerka napisał/a:


A może mieć i we wszystkim rację :-D nie mam zielonego pojęcia, jak się produkuje alkohole, jakiej obróbce są poddawane :)


Ależ oczywiście.
To historia z czasów studenckich.
Otóż jeden z kolegów wlewał do butelki po "Johnnie Walkerze" dostępne wtedy bułgarskie brandy i częstował znajomych.. Wszyscy zachwycali się wybornym smakiem WHISKY.
Z kolegą nie mogliśmy uwierzyć, że taki "numer" przechodzi..
Ale przyszedł czas na eksperyment. Miał w swoim mini barku brandy Pliska.. Smak wołał o "pomstę do nieba". NIKT tego nie chciał pić.. Zrobił tak: do butelki po francuskim koniaku wlał ten nieszczęsny alkohol (który u niego stał chyba rok). Oczywiście zachwytom poczęstowanych "smakoszy" nie było końca...

Przyszła i pora na mnie....
Kupiłem w Pewexie polski gin. W przeciwieństwie do wódek takich jak Bałtycka ten produkt był wyborowy. Bardzo DELIKATNY smak jałowca..
Jako, że był polski dziewczyny kręciły nosami.
Przyszła do mnie fotomodelka (akty) z którą się spotykałem..Do tej pory na wspomnienie jej niesamowitego biustu i innych kształtów przełykam ślinkę...
I zażądała "drinka" Ponieważ u niej było "by the numbers" mi zaschło w ustach z zdenerwowania. Bo miałem chwilowo tylko ten DELIKATNY POLSKI gin.. A ona tylko "zagraniczne". Smakoszka...
Poszedłem na całość: przelałem alkohol do butelki po GORDON DRY GIN. Dla nie znających tego ginu - on ma WYJĄTKOWO mocny smak. "Perfumy" Wypiła CZYSTY "on the rocks"
Zachwycona..
Dalsza część spotkania odbyła się bez zakłóceń..
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 22-06-2016, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 22-06-2016, 14:54   Re: PIWO Z GORZELNI

Jan Dudzinski napisał/a:
lozerka napisał/a:


A może mieć i we wszystkim rację :-D nie mam zielonego pojęcia, jak się produkuje alkohole, jakiej obróbce są poddawane :)


Ależ oczywiście.
To historia z czasów studenckich.
Otóż jeden z kolegów wlewał do butelki po "Johny Walkerze" dostępne wtedy bułgarskie brandy i częstował znajomych.. Wszyscy zachwycali się wybornym smakiem WHISKY.
Z kolegą nie mogliśmy uwierzyć, że taki "numer" przechodzi..
Ale przyszedł czas na eksperyment. Miał w swoim mini barku brandy Pliska.. Smak wołał o "pomstę do nieba". NIKT tego nie chciał pić.. Zrobił tak: do butelki po francuskim koniaku wlał ten nieszczęsny alkohol (który u niego stał chyba rok). Oczywiście zachwytom poczęstowanych "smakoszy" nie było końca...

Przyszła i pora na mnie....
Kupiłem w Pewexie polski gin. W przeciwieństwie do wódek takich jak Bałtycka ten produkt był wyborowy. Bardzo DELIKATNY smak jałowca..
Jako, że był polski dziewczyny kręciły nosami.
Przyszła do mnie fotomodelka (akty) z którą się spotykałem..Do tej pory na wspomnienie jej niesamowitego biustu i innych kształtów przełykam ślinkę...
I zażądała "drinka" Ponieważ u niej było "by the numbers" mi zaschło w ustach z zdenerwowania. Bo miałem chwilowo tylko ten DELIKATNY POLSKI gin.. A ona tylko "zagraniczne". Smakoszka...
Poszedłem na całość: przelałem alkohol do butelki po GORDON DRY GIN. Dla nie znających tego ginu - on ma WYJĄTKOWO mocny smak. "Perfumy" Wypiła CZYSTY "on the rocks"
Zachwycona..
Dalsza część spotkania odbyła się bez zakłóceń..

Jedno trzeba Ci Janie przyznać - alkoholu w swoim życiu wypiłeś na pewno dużo. Może czas powiedzieć stop?
Ostatnio zmieniony przez pomorzanka 22-06-2016, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-06-2016, 15:01   Re: PIWO Z GORZELNI

Jan Dudzinski napisał/a:

Przyszła do mnie fotomodelka (akty) z którą się spotykałem..Do tej pory na wspomnienie jej niesamowitego biustu i innych kształtów przełykam ślinkę...
I zażądała "drinka" Ponieważ u niej było "by the numbers" mi zaschło w ustach z zdenerwowania. Bo miałem chwilowo tylko ten DELIKATNY POLSKI gin.. A ona tylko "zagraniczne". Smakoszka...
Poszedłem na całość: przelałem alkohol do butelki po GORDON DRY GIN. Dla nie znających tego ginu - on ma WYJĄTKOWO mocny smak. "Perfumy" Wypiła CZYSTY "on the rocks"
Zachwycona..
Dalsza część spotkania odbyła się bez zakłóceń..

[/quote]
Jest nawet filmik z tego spotkania https://www.youtube.com/watch?v=1hY74dVFGdQ
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 22-06-2016, 15:16   Re: PIWO Z GORZELNI

....
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 22-06-2016, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 22-06-2016, 15:20   Re: PIWO Z GORZELNI

Turlogh napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:

Przyszła do mnie fotomodelka (akty) z którą się spotykałem..Do tej pory na wspomnienie jej niesamowitego biustu i innych kształtów przełykam ślinkę...
I zażądała "drinka" Ponieważ u niej było "by the numbers" mi zaschło w ustach z zdenerwowania. Bo miałem chwilowo tylko ten DELIKATNY POLSKI gin.. A ona tylko "zagraniczne". Smakoszka...
Poszedłem na całość: przelałem alkohol do butelki po GORDON DRY GIN. Dla nie znających tego ginu - on ma WYJĄTKOWO mocny smak. "Perfumy" Wypiła CZYSTY "on the rocks"
Zachwycona..
Dalsza część spotkania odbyła się bez zakłóceń..


Jest nawet filmik z tego spotkania https://www.youtube.com/w...4dVFGdQ[/quote]

oplułem monitor :aaa:
dzięki
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 22-06-2016, 15:28   Re: PIWO Z GORZELNI

pomorzanka napisał/a:

Jedno trzeba Ci Janie przyznać - alkoholu w swoim życiu wypiłeś na pewno dużo. Może czas powiedzieć stop?


Może panie uzgodnią stanowisko?
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 22-06-2016, 15:38   Re: PIWO Z GORZELNI

[quote="Turlogh"]
Jan Dudzinski napisał/a:

Przyszła do mnie fotomodelka (akty) z którą się spotykałem..Do tej pory na wspomnienie jej niesamowitego biustu i innych kształtów przełykam ślinkę...
I zażądała "drinka" Ponieważ u niej było "by the numbers" mi zaschło w ustach z zdenerwowania. Bo miałem chwilowo tylko ten DELIKATNY POLSKI gin.. A ona tylko "zagraniczne". Smakoszka...
Poszedłem na całość: przelałem alkohol do butelki po GORDON DRY GIN. Dla nie znających tego ginu - on ma WYJĄTKOWO mocny smak. "Perfumy" Wypiła CZYSTY "on the rocks"
Zachwycona..
Dalsza część spotkania odbyła się bez zakłóceń..

Cytat:

Jest nawet filmik z tego spotkania https://www.youtube.com/watch?v=1hY74dVFGdQ


:aaa: :aaa:

Biedne te egipskie kozy i wielbłądy..
Ostatnio zmieniony przez Mucha 22-06-2016, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-06-2016, 18:25   

To już trzeba być sfrustrowanym na maxa żeby na forum nurkowym opowiadać o miłosnych uniesieniach z pijaną fotomodelką (AKTY), jeszcze przy okazji chwalić się tym, że została upita oszukanym alkoholem.

GRATULUJĘ PANIE JANIE!
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 22-06-2016, 18:39   

Potem już tylko 9 miesięcy dekompresji i gotowe.
 
 
CChheemmooll 

Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 59
Skąd: Mazury
Wysłany: 22-06-2016, 21:33   

A ja się lubię nabombolić. Nie ma to jak smak polskiego browarka albo bimberku z podlasia. Widzę panie Janie że dawno żeś piwka nie pił. Polecam piwa z browaru Kormoran z Olsztyna albo Fortunę z Mirosławia - normalnie cud w gębie.
 
 
gazeliusz
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2016, 12:57   

Przepraszam koledzy, która to ta fotomodelka na filmiku?
Ostatnio zmieniony przez gazeliusz 23-06-2016, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed