Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Uprząż i płyta dla kobiety
Autor Wiadomość
Maciejkun 

Stopień: PADI Rescue
Kraj:
Norway

Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: Haugesund
Wysłany: 01-08-2018, 13:16   Uprząż i płyta dla kobiety

Witam,

jak w temacie: zastanawiamy się z żoną nad płytą/uprzężą dla niej.
Chodzi generalnie o dwie rzeczy:
1 - wygoda
Standardowa uprząż całkiem nieźle się tu sprawdza ale jednak "coś jest nie tak". Dlatego uwagę kierujemy w stronę rozwiązań "kobiecych" np:
Uprząż Tecline LADY
Zastanawiamy się też nad uprzężą XDeep'a do Next Generation. Ich sposób zaplatania uprzęży zdaje się może pasować kobiecie (mocowanie pasa powyżej bioder) ale...

2 - pasek piersiowy
Standardowe rozwiązanie z jacketu. Dla mnie zbędne, dla mojej Jedynej zapewniające komfort psychiczny. Ma być i koniec. Ja tam się z nią kłócił nie będę i tak jestem w niebo wzięty, że chce ze mną nurkować.
Pytanie brzmi czy są jakieś "myki" żeby założyć taki pasek do zwyczajnej uprzęży? Czy będę skazany na Tecline LADY?

Drogie Panie,
jeśli zdarza Wam się nurać ze skrzydłem i płytą to jaka uprząż? I jak się sprawdza?

Drodzy Panowie,
jeśli macie jakieś pomysły, uwagi bądź spostrzeżenia to piszcie. Informacja to potęga.

Jeśli to ważne, to nurkowania będą płytkie do 15-17m ("przestraszone" OWD) w neoprenowym suchaczu z pojedyńczą butlą, w wodzie morskiej, zejścia głównie z brzegu, okazyjnie z łodzi.
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 01-08-2018, 13:38   

Kolego, co ja sie nakombinowalem, zeby moja kobieta chciala nurkowac ze mna, to ciezko w kilku slowach strescic... Natomiast akurat mojej bardzo spodobal sie uklad skrzydlo - uprzaz, bo nie uciskalo jej to tak jak jacket. Nie marudzila na nic a to byla typowa plyta plus uprzaz tecline. Nawet termicznie udalo sie jej podpasowac w suchym neoprenowym i w ogole bylo pieknie oprocz tego calego noszenia ciezaru. Ewidentnie meczyla sie dziewczyna. Ostatecznie po 2 latach przestala nurkowac, bo stwiedzila, ze nie ma pod woda az tylu ciekawych rzeczy do zobaczenia i to bez sensu. Na urlopie w cieplej wodzie - moze zechciec ;)

Nie znam tam ukladow jakie macie w zwiazku, ale niedawno wlasnie na nurkowisku poruszalismy temat nurkowania ze swoja druga polowka. I zdania sa podzielone. Sa tacy co chwala i tacy co sa przeciwni. Jednak tych przeciwnych bylo wiecej. A to niestety suma doswiadczen. Kobiety nieco inaczej podchodza do spraw technicznych i do barier jakie sobie stawiamy w nurkowaniu jako mezczyzni. One lepiej sie czuja, gdy moga miec kogos do pomocy i w ogole, ale roznica predkosci moze byc widoczna. Choc tez spotkalem kobietki dajace dobrze popalic ;)

Z mojego doswiadczenia chyba chcialem za bardzo zarazic ja swoja pasja i nie nadawalismy tutaj na tych samych falach. Nasz zwiazek przetrwal, jej pasja do nurkowania nie :D
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-08-2018, 16:27   

https://allegro.pl/pasek-piersiowy-do-uprzezy-50-mm-i7459161303.html
 
 
4bery 

Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-08-2018, 10:03   

Moja Pani (rozmiar XXS :ping: )gdzieś od 2 lat nie może się nachwalić skrzydła. W tym przypadku to Ghost (uprząż standard oczywiście) także ze względu na wagę w samolocie ale wybrany w końcu ze względu na wygodę. Z uwagi na powyższa SM też będzie z xdeepa :ping:
Ale uwaga - z tymże nowo zakupionym skrzydłem poszliśmy do kolesia który za "drobną" dopłatą dopasował uprząż, przerobił klamry (inny rodzaj zapięcia na pasie), itp.
Ale faktycznie pasa piersiowego chyba nie ma....
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 02-08-2018, 11:17   

Karollo napisał/a:


ale niedawno wlasnie na nurkowisku poruszalismy temat nurkowania ze swoja druga polowka. I zdania sa podzielone. Sa tacy co chwala i tacy co sa przeciwni. Jednak tych przeciwnych bylo wiecej.


Bo ciezko sie zdecydowac :) Ja tez nurkuje ze swoja druga polowka i pomimo, ze uwielbia nurkowac i nie musze jej do niczego przekonywac, to w praktyce wad takiego ukladu jest calkiem sporo. Dlugo by sie rozwodzic.
 
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 02-08-2018, 12:49   

Maciejkun napisał/a:
Dlatego uwagę kierujemy w stronę rozwiązań "kobiecych" np:
Uprząż Tecline LADY

Tak sobie patrzę na to zastanawiam nie czy ta uprząż ma pas piersiowy a nie ma krocznego ???
xaltuton napisał/a:
wad takiego ukladu jest calkiem sporo

Ale jest tez sporo zalet... przykładowo planowanie wyjazdów :-)
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 02-08-2018, 13:00   

Ten pasek piersiowy to jakies kuriozum. Nie zauwazylem, zeby to w praktyce bylo jakos potrzebne, chyba, ze naprawde sa za tym jakies powazne argumenty. Nie wiem, np rozmiar klatki :P

I tu wlasnie w temacie takiego paska jest pies pogrzebany. Panna mowi, ze chce, ale nie potrafi powiedziec czemu. Ty nie jestes pewny czy to dobry pomysl i tak mozna sie spierac pomiedzy soba. I w razie czego zlo ma twoja twarz :) Jakby podszedl instruktor i powiedzial, ze to bez sensu, to pewnie uwierzy na slowo i koniec tematu...

Chociaz racja, dwoje pasjonatow razem to mega sprawa. Wyjazdy, plany, odpowiedni samochod, pokoj nurkowy dobrze ogarniety, brak klopotow z wyborem wakacji... Eh, mozna tylko pomarzyc :D
 
 
Assad 

Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 231
Skąd: lubuskie
Wysłany: 02-08-2018, 15:03   

Karollo napisał/a:
Ten pasek piersiowy to jakies kuriozum. Nie zauwazylem, zeby to w praktyce bylo jakos potrzebne

Pasek piersiowy w swoim sprzęcie po prostu wyciąłem i nie odczuwam dyskomfortu z powodu jego braku. Zaleta - mniej zapinania.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 02-08-2018, 18:59   

Karollo napisał/a:
Ten pasek piersiowy to jakies kuriozum. Nie zauwazylem, zeby to w praktyce bylo jakos potrzebne, chyba, ze naprawde sa za tym jakies powazne argumenty. Nie wiem, np rozmiar klatki :P


pasek świetnie się sprawdza np. w sytuacji dużego, (bardzo) brzucha i chudych ramionek. Czasem starsi faceci tak mają. Normalnie spadają szelki pod wodą jak się odchyli gość podczas jakiejś walki ze sobą :) Pasek eliminuje problem i ładnie spina wszystko. U kobiet przy dużym biuście to samo, szelki na boki schodzą mocno, pasek trzyma na miejscu.

Karollo napisał/a:


Chociaz racja, dwoje pasjonatow razem to mega sprawa. Wyjazdy, plany, odpowiedni samochod, pokoj nurkowy dobrze ogarniety, brak klopotow z wyborem wakacji... Eh, mozna tylko pomarzyc :D



tsa, planujesz wyjazd na jaskinie i nagle połowa twoich stejdży jest zarezerwowana, nie możesz pogadać z kumplami, nie możesz kupić czegoś za chore pieniądze bo ona wie ile co kosztuje. Nie możesz robić męskich głupich rzeczy bo ona jest w temacie... nie ma spokoju na wyjazdach nurkowych itd. nie zawsze jest więc różowo :aaa:
 
 
Maciejkun 

Stopień: PADI Rescue
Kraj:
Norway

Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd: Haugesund
Wysłany: 03-08-2018, 11:40   

4bery napisał/a:
Moja Pani (rozmiar XXS :ping: )gdzieś od 2 lat nie może się nachwalić skrzydła. W tym przypadku to Ghost (uprząż standard oczywiście)


Czy Twoja Pani miała również na sobie zwyczajną uprząż? Czy różnice między standardową DIR i XDeep'ową są jakieś znaczące? Źle się wyraziłem, ja wiem czym się różnią. Czy Twoja Pani odczuwała różnice?

Karollo napisał/a:
Ten pasek piersiowy to jakies kuriozum. Nie zauwazylem, zeby to w praktyce bylo jakos potrzebne
.

W praktyce? Nie, nie zauważyłem, żeby było do czegokolwiek potrzebne. Dla mnie obecność paska nie robi żadnej róznicy. Niemniej...

wiecznychlopiec napisał/a:
U kobiet przy dużym biuście to samo, szelki na boki schodzą mocno, pasek trzyma na miejscu.


...ten problem tu występuje. Nie wydaje mi się, żeby groziło to przypadkowym zsunięciem się szelki podczas nurkowania czy chodzenia ze sprzętem, ale jest to coś co przykuwa uwagę i powoduje niepokój. A to już jest coś do czego trzeba się odnieść. Nurkowanie ma być w warunkach komfortu psychicznego bo inaczej guzik z tego wyjdzie :((:

Co do nurkowania z drugą połówką, to jak ze wszystkim co jest robione z drugą połówką, będziemy pracować nad kompromisami :ping:
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 03-08-2018, 12:07   

wiecznychlopiec napisał/a:

nie możesz kupić czegoś za chore pieniądze bo ona wie ile co kosztuje.


Najgorzej, ze wie i moze to zweryfikowac, czy naprawde to jest potrzebne do naszego wspolnego nurkowania :)
 
 
 
gienas 


Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 259
Skąd: tamtejszy
Wysłany: 03-08-2018, 21:13   

Spróbuj najpierw ze zwykłym plecakiem, znaczy załóż jej plecak bo uklad szelek taki jak w zwykłej uprzęży - i kombinuj. Gdybyś dołożył pas kroczny, jak to jest w klasycznej uprzęży, to szelki nijak nie spadną.
A pasek brzuszny, jeśli jej pasować będzie, możesz po prostu doszyć.
W każdym razie nic na siłę - szczytem szczęścia byłby basen niedaleko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed