Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Avanti Quattro+ opinie
Autor Wiadomość
standart2 

Stopień: Szarak
Kraj:
Poland

Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 3
Skąd: Sarzyna
Wysłany: 30-01-2019, 23:32   Avanti Quattro+ opinie

Witam,
Chciał bym kupić swoje pierwsze płetwy i najprawdopodobniej będą to płetwy od Mares - quattro+ tylko troszke się obawiam, że mogą być za miękkie.
Nurkuje w piance ale widziałem nurków, którzy nawet w sucharze śmigają pod woda.
Czytalem trochę o tych płetwach ale nigdzie nie moglem znaleźć jakiegokolwiek porównania z innymi.
Jest takas alternatywa w podobnym budrzecie? Czy to dobry wybór i nie zastanawiać się nad innymi?
Pozdrawiam.
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 31-01-2019, 00:04   

W tej klasie cenowej lepszych płetw nie znajdziesz.
Ja osobiście polecam te płetwy.
 
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31-01-2019, 08:23   

to bardzo dobre płetwy, dają radę do suchara i twina. Zmieniłem kiedy wzrosły moje wymagania co do sztywności.

Teraz bym je zostawił jednak i zabierał na lekkie wyjazdy. Jety swoje jednak ważą
 
 
Darek Grabowski 

Stopień: Adv Nx
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 55
Skąd: Opole
Wysłany: 31-01-2019, 08:46   

Potwierdzam opinie poprzedników.
Mam i bardzo chwalę, używałem do suchara i pojedynczej butli. Zmieniłem na Jety dopiero po jakimś czasie pływania z twinem. W tej chwili używam ich na wakacyjne lajtowe nury zarówno do pianki jak i suchara.
Spokojnie w nich popływasz żabką do tyłu i zrobisz helikopter, a jednocześnie są na tyle miękkie, że kraul też jest wygodny.
Inne plusy to mała waga i możliwość założenia gumy czy sprężyny zamiast paska.

Może są inne tańsze które też dadzą radę, ale osobiście nie testowałem więc się nie wypowiadam. Te na pewno są dobre.
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 31-01-2019, 10:05   

Cóż nic dodać nic ująć.
Na "codzień" pływam w jetach A te płetwy używam na lekkie nurki lub po prostu popływać z fajką. Generalnie do bardzo dobre płetwy i lubię je.
 
 
FABER 



Stopień: DiveLife
Kraj:
USSR

Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 674
Skąd: MORDOR
Wysłany: 31-01-2019, 12:35   

wiecznychlopiec napisał/a:
. Zmieniłem kiedy wzrosły moje wymagania co do sztywności.

:aaa:
 
 
standart2 

Stopień: Szarak
Kraj:
Poland

Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 3
Skąd: Sarzyna
Wysłany: 31-01-2019, 21:38   

Bardzo dziekuje za wypowiedzi. Na tym forum nagradza się urzytkownikow, którzy pomogli czy...?
Zamówione 76€ z kurierem, dość tanio w porównaniu do cen w Polsce
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 01-02-2019, 09:20   

Moja żona zasuwa w podobnych (Mares tre) czasem z 2x18 na plecach i stage. Trochę się wyginają ale jej to nie przeszkadza...
Będziesz zadowolony... No chyba że na pierwszym nurkowisku spotkasz nurka w jedynie słusznej czerni od stóp do głów, który stwierdzi, że w takich żółtych to już z uwagi na kolor się gorzej pływa :humor:
 
 
standart2 

Stopień: Szarak
Kraj:
Poland

Wiek: 30
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 3
Skąd: Sarzyna
Wysłany: 01-02-2019, 10:41   

Dont łory zamówiłem czarne :D
 
 
Kuba71 

Stopień: AOWD + NITROX
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Sie 2019
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-08-2019, 00:49   

Odświeżę temat z racji pytania o te płetwy a nie chce nowego tematu zakładać.

Kupiłem je niedawno i mam pewien problem, jak mierzyłem w sklepie wszystko pięknie ale kiedy mam je dłużej na stopach czuję ucisk w górnej części stopy( w najwyższym punkcie). Rozmiar mam S ( w Mce stopa latała a guma była prawie luźna).

Boję się że przy dłuższym pływaniu będzie to problem. Fakt miałem je na sobie może 4 razy ( 30-40min). Czy jak je poużywam dopasują się? Czy może są jakieś sposoby na takie przypadłości? Może kwestia to kwestia buta? Kupując na szybko wziąłem taniochę z dużego sklepu na D.
 
 
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-08-2019, 08:15   

Rozwiązanie w ostatnim poście: https://forums.deeperblue.com/threads/stretching-foot-pockets.83983/
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 29-08-2019, 10:25   

Kuba71 napisał/a:
Czy jak je poużywam dopasują się?

Trochę tak, kaloszówki (na nich bardziej widać ten efekt) Maresa po 10 latach użytkowania spadają mi z nóg podczas pływania a kiedyś były idealne ;-) Ale zapewne nie o taki okres czasu ci chodzi...
Kuba71 napisał/a:
Może kwestia to kwestia buta?

Może. Może kształtu stopy dobranego buta jak i samej płetwy. Jak kupowałeś płetwy to przymierzałeś z tymi samymi butami?
Kuba71 napisał/a:
Fakt miałem je na sobie może 4 razy ( 30-40min).

Może po pewnym czasie, kilkunastu razach, przyzwyczaisz się. Płetwy to trochę jak buty: trochę się one dopasowują a znacząco ty się przyzwyczajasz. Właściwie po pierwszych nurkowaniach w jakichś innych płetwach niż moje (szczególnie o innej twardości lub budowie) zawsze coś jest nie tak.
Jeśli nie masz doświadczenia z pływaniem z płetwami to pierwszy kontakt jeśli chodzi o komfort, nie jest raczej przyjemny.
IMHO Zanim zaczniesz wymieniać popływaj tak z 10h, jak zaczniesz zauważać że jest lepiej to może po kolejnych 10h problem minie. Jak się nic nie zmieni to pożycz od kogoś inne płetwy (zwykle łatwiej niż pożyczyć buty) i sobie przetestuj.
 
 
Kuba71 

Stopień: AOWD + NITROX
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Sie 2019
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-08-2019, 13:10   

Fiktor napisał/a:
Rozwiązanie w ostatnim poście: https://forums.deeperblue.com/threads/stretching-foot-pockets.83983/


Postanowieniem skorzystać z tego rozwiązania. W pierwszej płetwie poszło idealnie pasuje teraz jak ulał, nic nie gniecie, nic nie uciska, a nawet chyba odrobinę przesadziłem. Zabierając się za drugą stwierdziłem, że będę mniej ją rozciągnę i najwyżej poprawie. No i tutaj pojawił się problem, bo pojawiło się nie duże pęknięcie. Pęknięcie ma ok. 1cm. Co proponujecie z tym zrobić? Myślałem żeby zakleić to jakimś klejem do gumy i podkleić łatkę od spodu żeby nie poszło dalej.
 
 
Assad 

Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 231
Skąd: lubuskie
Wysłany: 30-08-2019, 16:33   

Kuba71 napisał/a:
Co proponujecie z tym zrobić? Myślałem żeby zakleić to jakimś klejem do gumy i podkleić łatkę od spodu żeby nie poszło dalej.

Dokładnie tak zrobiłem ze swoja płetwą, pęknięcie było na ok. połowę wysokości łatki.
O ile pamiętam, zastosowałem klej cyjanoakrylowy, trzyma już ze 20 lat.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed